Opis stanowiska pracy

  • kontrolowanie oraz nadzór nad procesami księgowymi i finansowymi,
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych,
  • nadzór nad zgodnością procedur finansowych z przepisami prawnymi i podatkowymi,
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami finansowymi oraz utrzymywanie kontaktów z organami nadzoru skarbowego,
  • sporządzanie miesięcznych oraz rocznych rozliczeń podatkowych oraz składanie deklaracji VAT, CIT, ZUS, PFRON,
  • sporządzanie miesięcznych sprawozdań określających wynik miesięczny oraz analiza odchyleń od sporządzonych wcześniej budżetów,
  • tworzenie polityki rachunkowości i wdrażanie nowych procedur w obszarze finansów,
  • optymalizacja podatkowa oraz procesów finansowo - księgowych,
  • raportowanie na potrzeby Zarządu,
  • współpraca z innymi działami firmy w zakresie rozliczeń i dokumentacji finansowej.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowana ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • pełna znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych,
  • znajomość angielskiego będzie dodatkowym atutem,
  • dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel) oraz doświadczenie w pracy z systemem ERP,
  • znajomość polskich standardów rachunkowości oraz doświadczenie w rozliczaniu produkcji, środków trwałych, stanów magazynowych, exportu / importu i cen transferowych,
  • dobra organizacja pracy oraz wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • zdolność wdrażania zmian w organizacji i asertywność.

Prezentacja firmy

W Arche Consult... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/04/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa