Samodzielny Księgowy / Główny Księgowy

In Temporis Sp. z o.o.

Mielec, podkarpackie

Od: In Temporis Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Mielec

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas określony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: 2 lata

Wykształcenie: Wyższe licencjackie

Branża: Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Administracja biurowa, Praca Administracja / Sekretariat

IN TEMPORIS POLSKA Sp. z o.o., dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu (należąc do Grupy IN TEMPORIS EUROPE SRL z siedzibą we Francji), doradza i zarządza projektami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Zapewniamy naszym Klientom partnerską współpracę opartą na jasnych zasadach. Doświadczony i wyspecjalizowany zespół, cechuje przyjazne i profesjonalne podejście do pracowników. In Temporis Polska Sp. z o.o. figuruje w Rejestrze Agencji Zatrudnienia pod numerem rejestracyjnym 1954.

Aktualnie dla naszego Klienta, reprezentującego sektor przemysłowy, poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

(praca na czas określony - 23 miesiące)

Zakres obowiązków:

  • analiza aktualnych wyników finansowych firmy w porównaniu z zamierzonymi celami pod kątem np. wielkości i wartości sprzedaży, wpływów od klientów, wyników w odniesieniu do grup produktów, jak i poszczególnych produktów, kosztów zmiennych i stałych, kosztów nieplanowanych, zmian wartości walut etc.,
  • analiza realizacji planów finansowych,
  • nadzorowanie pracy działu księgowości,
  • kontrola dekretowania i wprowadzania danych do systemu księgowego,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT),
  • sporządzanie sprawozdań dla instytucji zewnętrznych (NBP, US) oraz nadzór nad sporządzaniem sprawozdań do GUS,
  • nadzór dla sporządzaniem raportów do strefy ekonomicznej,
  • nadzorowanie płatności (wystawianie czeków, przelewy) wobec banków i innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych, w serwisach, z których korzysta przedsiębiorstwo,
  • kontrola systemu wypłat wynagrodzeń pracowniczych, premii oraz zwrotów kosztów związanych z wykonywaniem pracy np. delegacje,
  • nadzorowanie administracją środków pieniężnych dostępnych w kasie,
  • nadzorowanie wpływów finansowych pod kątem terminów płatności przez klientów,
  • koordynacja działań przypominających klientom o uregulowaniu zaległych płatności, jak również inicjowanie procesów windykacyjnych,
  • kontrola dokumentacji transakcji finansowych np. spłaty długów i wierzytelności, przepływy gotówkowe, transfery środków do rezerwy etc.,
  • kontrola kosztów działalności firmy,
  • nadzorowanie prowadzenia rachunku kosztów i wyników, zysków i strat,
  • odpowiedzialność za wewnętrzną rewizję ksiąg,
  • przygotowywanie comiesięcznych raportów dla Grupy (raport konsolidacyjny wg MSSF / MSR) oraz nadzór przygotowania uzupełniających raportów przydzielonych pozostałym osobom z działu finansowego,
  • udział w tworzeniu rocznego sprawozdania finansowego,
  • współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie kontroli,
  • udział w tworzeniu rocznego budżetu finansowego,
  • przygotowywanie krótkoterminowych (comiesięcznych) prognoz finansowych (rachunek zysków i strat w układzie Grupowym),
  • przygotowanie innych raportów na życzenie Zarządu, Dyrektora Zarządzającego i Dyrektora Finansowego,
  • współpraca z innymi działami, w celu sygnalizowania problemów finansowych i sugestii, co do ich rozwiązania.

Wymagania i kompetencje zawodowe:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane finanse i rachunkowość,
  • kilkuletnie doświadczenie w księgowości na stanowisku kierowniczym w firmie produkcyjnej,
  • praktyczna wiedza z zakresu zarządzania finansami,
  • bardzo dobra znajomość aktualnego prawa podatkowego i bilansowego,
  • bardzo dobra znajomość specjalistycznych aplikacji księgowo-finansowych,
  • znajomość polskich i międzynarodowych standardów raportowania,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • praktyczna znajomość zintegrowanego systemu produkcyjno-księgowego (mile widziany SAP),
  • doświadczenie w relacjach z audytorami, urzędami.

Wymagania osobowościowe:

  • wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia,
  • umiejętność zrozumiałego przedstawiania danych finansowych, jasnego formułowania wniosków,
  • zdolność rozwiązywania problemów i umiejętności taktyczne,
  • odpowiedzialność, skrupulatność, rzeczowość i uczciwość,
  • umiejętność zarządzania zespołem,
  • dobry poziom komunikacji interpersonalnej,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • wysoka kultura osobista i samodzielność.

Nasz Klient oferuje:

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z mocną pozycją na rynku.
  • możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w realizacji zadań działu księgowości,
  • umowa o pracę lub kontrakt oraz atrakcyjne wynagrodzenie,
  • pakiet relokacyjny, niezbędne narzędzia pracy.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.