Samodzielny/a Księgowy/a

Rödl & Partner

Warszawa, mazowieckie

Od: Rödl & Partner
Miejsce pracy: Warszawa

Jesteśmy jedną z największych firm doradczych w Niemczech z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy 102 biura w 49 krajach. Od prawie 25 lat jesteśmy obecni także w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym, prawnym oraz personalnym; prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing finansowo – księgowy. Można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach i Gdań-sku.

Jako firma doradcza uzyskujemy liczne wyróżnienia w konkursach branżowych. Zdobyliśmy m.in. pierwsze miejsce w rankingu firm audytorskich i księgowych „Book of List” (2015), tytuł „M&A Law Firm of the Year in Germany” (2014) oraz wyróżnienie „Prospołeczna firma audytorska” (2014) przyznane przez dziennik „Rzeczpospolita”. Staramy się również, aby nasi pracownicy mogli pogodzić swoje życie rodzinne z życiem zawodowym.

Obecnie do naszego biura w Warszawie poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko:

Zadania:

  • księgowanie przychodów i kosztów Spółek, w tym transakcji zagranicznych,
  • księgowanie zakupu, sprzedaży, zaliczek
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP,
  • sporządzanie kalkulacji i deklaracji podatkowych (VAT, CIT, IFT) pod nadzorem Kierownika Zespołu,
  • sporządzanie sprawozdań statystycznych (GUS, NBP),
  • ewidencja czynnych i biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów,
  • księgowanie listy płac,
  • prowadzenie i kontrola rozrachunków,
  • terminowe wprowadzanie transakcji do systemu bankowego,
  • sporzadzanie raportów dla Klienta oraz rocznych sprawozdań finansowych pod nadzorem Kierownika Zespołu.

Wymagania:

  • wyższe wykształcenie z finansów i rachunkowości lub ekonomii,
  • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • dobra znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego w mowie i piśmie, (telefoniczne i e-mailowe kontakty z Klientem zagranicznym),
  • znajomość rachunkowości i zasad księgowania zakupu, sprzedaży, zaliczek
  • bardzo dobra znajomość MS Office (w tym biegła znajomość Excela),
  • znajomość systemów księgowych Axapta , SAP,
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy oraz pracy w zespole,
  • zorientowanie na klienta
  • samodzielność, inicjatywa, dokładność i systematyczność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Oferujemy:

  • ciekawą pracę w zespole doświadczonych księgowych, biegłych rewidentów, doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów,
  • profesjonalne szkolenia oraz możliwość rozwoju zawodowego,
  • dostosowany do stażu pracy szeroki pakiet świadczeń socjalnych obejmujący prywatną opiekę medyczną, pakiet „kafeteria” oraz ubezpieczenie grupowe
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujacy sie po prawej stronie ogloszenia.