samodzielny/-a księgowy/-a

Randstad Polska Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Randstad Finance realizuje projekty rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i kierownicze z obszaru finansów, kontrolingu oraz księgowości. Koncentrujemy się na poszukiwaniu wysokiej klasy specjalistów dla firm z różnych branż w całej Polsce.

Dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się firmy z branży e-commerce, poszukujemy osoby na stanowisko:

Nr ref.: 41048
Praca stała
Lokalizacja: Warszawa

Zakres obowiązków:
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • obsługa płacowa, w tym w programie Płatnik
  • projektowanie/przebudowa procesów księgowych i planu kont, w tym m.in. zarządzanie lub udział we wdrożeniu
  • planu kont wg miejsc powstawania kosztów, rejestru środków trwałych, modułu kadr i płac
  • tworzenie i nadzór nad zasadami księgowymi oraz instrukcjami
  • zamykanie okresów finansowych, w tym miesięcy, zgodnie z wewnętrznymi wymogami zgodnymi z międzynarodowymi zasadami rachunkowości MSR
  • przygotowanie danych do sporządzania sprawozdań finansowych (obrotówka), przygotowanie sprawozdań do
  • urzędów, np. GUS
  • uzgadnianie transakcji z zagranicznymi spółkami Grupy (na dziś spółka w Czechach i Francji)
  • rozliczenia podatkowe Spółki, w tym sporządzanie deklaracji CIT, VAT, podatku u źródła
  • rozliczenie zagranicznych faktur kosztowych, w tym opodatkowania importu usług, odwrotnego obciążania VAT
  • kontakt z instytucjami zewnętrznymi - US, GUS, ZUS itd.
  • obsługa audytu zewnętrznego, dostarczenie danych, udział w przygotowaniu okresowych w tym rocznych sprawozdań finansowych firmy oraz skonsolidowanych dla Grupy Kapitałowej

Oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, ekonomia, finanse) lub praktyka księgowa
  • min 3 lat w pracy w księgowości, w tym około 2 lat jako główny / samodzielny księgowy odpowiedzialny za prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki
  • doświadczenie w firmie sprzedającej i kupującej usługi w kilku krajach, idealnie internetowej, technologicznej
  • bardzo dobra znajomość przepisów z ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego
  • proaktywne rozwiazywanie problemów, otwartość i inicjowanie zmian
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • umiejętność pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy, szybko rosnącej firmie
  • innowacyjne podejście do wyzwań, sposobów organizacji pracy
  • rzetelność, skrupulatność, samodzielność i odpowiedzialność
  • pożądana praktyczna znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości i prawa podatkowego
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel
  • pożądana znajomość systemu Optima, programu Płatnik

Oferta:
  • umowa o pracę lub samozatrudnienie
  • wyjątkowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet socjalny

Agencja zatrudnienia (nr licencji 47)