Opis stanowiska pracy

Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

                                       SAMODZIELNA KSIĘGOWA

Opis stanowiska:

zarządzanie zespołem księgowych (około 8 osób),

prowadzenie ksiąg rachunkowych według obowiązujących przepisów

nadzór nad polityką rachunkowości firmy

optymalizacja procesów księgowych i podatkowych

nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

sporządzanie i odpowiedzialność za sprawozdawczość dla potrzeb krajowych i konsolidacji,

nadzorowanie i czynne uczestniczenie w prowadzeniu pełnej rachunkowości spółek w zgodzie z międzynarodowymi standardami rachunkowości,

odpowiedzialność za rozliczenia podatkowe,

współpraca z instytucjami zewnętrznymi: US, GUS, NBP, ZUS, agencje consultingowe,

sporządzanie sprawozdawczości dla NBP i GUS

współudział w tworzeniu instrukcji i procedur niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Działu księgowo-finansowego

raportowanie finansowe na potrzeby Zarządu Spółki,

czynny udział w tworzeniu budżetów i modeli statystycznych,

bezpośrednia współpraca z Dyrektorem Finansowym.

Oferta obejmuje:

pracę pełną wyzwań w dynamicznej firmie należącej do międzynarodowego koncernu o wieloletniej tradycji i wartościach etycznych

dobrą atmosferę pracy,

możliwość podnoszenia kwalifikacji i dalszego rozwoju zawodowego

kartę Multisport.

Wymagania

Wymagania:

wyższe wykształcenie ekonomiczne- finansowe,

min. 8-letnie doświadczenie zawodowe w tym min. 3 lata na stanowisko Głównego księgowego,

doświadczenie w sporządzaniu łącznych sprawozdań finansowych,

bardzo dobra znajomość języka angielskiego, język niemiecki będzie dodatkowym atutem (Centrala w Niemczech),

biegła znajomość zagadnień księgowych i podatkowych,

uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

znajomość środowiska SAP,

samodzielność, stanowczość i konsekwencja w działaniu,

doświadczenie w zarządzaniu zespołem, zdolności menadżerskie i umiejętności interpersonalne,

wszelkie certyfikaty z obszaru księgowości będą dodatkowym atutem.

Prezentacja firmy

Polski HR - Doradztwo Personalne Sp. z o.o. to profesjonalna agencja dor... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/02/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa