RUBY ON RAILS BACK-END DEVELOPER

Wisemedia OÜ

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

  • Analyzing, coding, and implementing complex, custom-built ruby on rails applications
  • Automate everything where sensible
  • Large scale data processing

Wymagania

  • Experience with building, maintaining, and optimizing large-scale, production Ruby on Rails applications
  • Experience building software as part of a team
  • Knowledge of working with APIs
  • Postgres SQL

Beneficial skills:

  • You'll probably prefer a command line to a GUI
  • Love constant improvements and sharing your ideas
  • Fast learner, capable and willing to use the right tools to get the job done

Prezentacja firmy

Wisemedia is an IT company which is a part of international group. Our m... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/06/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
3
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy