Release Management / Application Operation Team Leader

ProData Consult

Gdańsk, pomorskie

Od: ProData Consult
Miejsce pracy: Gdańsk

Naszym klientem jest międzynarodowy dostawca oprogramowania i rozwiązań dla rynków finansowych w szczególności w regionach bałtyckim i skandynawskim. Poszukujemy obecnie liderów trzech wyspecjalizowanych zespołów projektowych.

Obowiązki lidera wymagają nie tylko umiejętności technicznych ale i talentów przywódczych i bardzo dobrej organizacji pracy własnej i innych.

Cześć wspólna oczekiwań w stosunku do osób zatrudnionych na tych stanowiskach obejmuje stworzenie i wdrożenie planów operacyjnych, wyznaczenie celów tak dla zespołu jak i poszczególnych jego członków. Budowanie zespołu.

Przykładowe zadania:

Application Service Management:

  • Zarządzanie relacjami między biznesem na IT.
  • Znajomość i dbałość o utrzymanie ustalonych poziomów świadczenia usług i dbałość o zachowanie ciągłości biznesowej.
  • Znajomość i przeprowadzanie procesów incident, problem i change management.
  • Relacje między aplikacjami/platformami/komponentami i infrastrukturą

Lifecycle Management:

  • Zarządzanie usługami na poziomie operacyjnym
  • Zapewnia integralność techniczną, update oraz "release and deployment" aplikacji.
  • Odpowiedzialny za stabilność produkcji.
  • oraz za Continual Service Improvements

 Compliance Management:

  • Dbałość o zgodność ze strategia IT
  • oraz aktualizacje dokumentacji (CMDB, Knowledge Management System, SOPs, SMTDs)

 Wymagania:

  • Doskonałe umiejętności interpersonalne
  • Znajomość procesów i zaleceń ITIL
  • Zdolność pisania skryptów (VBS, Powershell etc)
  • Deployment of client packages z wykorzystaniem zautomatyzowanych narzędzi
  • Znajomość systemów operacyjnych (Windows, Linux, Unix)
  • Doświadczenie z FTP lub innymi sposobami transferu danych
  • Znajomość i praktyczne doświadczenie z monitorowaniem eventów
  • Znajomość baz danych (Oracle, SQL)
  • Doświadczenie z Jira Sharepoint i Java
  • Bardzo dobry Angielski
  • Gotowość do podróży służbowych