Regionalny Przedstawiciel Handlowy - Wrocław, dolnośląskie

Fenix s.c.

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Podsumowanie funkcji:

Pracując pod kierunkiem Dyrektira Handlweogo (DH), Regionalny Przedstawiciel Handlowy (RPH) będzie kluczową częścią działu handlowego, wzmacniając wizerunek firmy w swoim regionie.

Osoba sprawująca to stanowisko, będzie odpowiedzialna za wszystkie działania sprzedażowe w przydzielonym regionie, będzie ona zarządzać bazą klientów, w której znajdują się gabinety, lecznice, przychodnie i kliniki weterynaryjne. Główną rolą będzie wypełnianie wytyczonych zadań sprzedażowych oraz postępowanie zgodnie z polityką jakości i spójności podejmowanych działań wobec klientów. Cel ten zostanie osiągnięty, poprzez rozwinięcie i efektywne dostarczenie informacji sprzedażowej oraz osiągnięcie standardów codziennych kontaktów, w celu edukowania swoich klientów co do korzyści, jakie daje stosowanie produktów firmy.

Osoba sprawująca to stanowisko musi potrafić rozpoznawać wartość bezpośredniego kontaktu z klientem oraz mieć umiejętność adaptacji sposobu swojej obsługi, odpowiednio do potrzeb klienta. Zaowocuje to dalszą sprzedażą oraz również sprzedażą krzyżowej innych produktów.

Obowiązki:

  • Prezentowanie oraz sprzedaż produktów i usług firmy, obecnym oraz potencjalnym klientom.
  • Budowanie, rozwijanie oraz utrzymywanie relacji z klientami.
  • Podnoszenie oraz utrzymywanie wiedzy o produktach.
  • Wdrażanie do dystrybucji nowych produktów.
  • Obsługa i opieka nad kontem klienta poprzez kontrolę jakości oraz metod działania następczego.
  • Identyfikowanie oraz rozwiązywanie obaw klientów.
  • Koordynowanie z zespołem firmy, działań zmierzających do zakończenia pracy, potrzebnej do zamknięcia sprzedaży.
  • Przygotowywanie prezentacji, propozycji oraz ofert sprzedaży.
  • W każdym czasie postępowanie zgodnie z filozofią sprzedażową firmy.
  • Zobowiązanie do podjęcia uzgodnionej liczby spotkań dziennie
  • Zapewnienie regularnego kontaktu z osobami podejmującymi decyzję poprzez osobiste wizyty oraz kontakt telefoniczny
  • Przygotowywanie planów działania oraz harmonogramów dla zidentyfikowania konkretnych celów oraz przewidywania liczby kontaktów do wykonania.
  • Podążanie za nowymi wytycznymi oraz poleceniami wynikającymi z aktywności terenowej.

Identyfikowanie nowych perspektyw sprzedaży oraz kontakt z nimi oraz pozostałymi, które zostały przypisane

Wymagania

RPH musi być w stanie sprostać potrzebom, często wymagających klientów.

Kulturowo wymagane jest, by RPH utożsamiał się z kulturą firmy, którą jest:

  • Ciężka praca i gotowość do poświęceń
  • Przywiązanie wagi do szczegółów
  • Profesjonalizm
  • Elastyczność
  • Uwaga

Osoba na tym stanowisku będzie również musiała:

  • Pracować dodatkowo poza godzinami pracy, by sprostać potrzebom biznesu
  • Uczestniczyć w spotkaniach firmowych oraz szkoleniach, gdy jest to wymagane
  • Podróżować do inny regionów, gdy jest to wymagane
  • Przyjmować jakiekolwiek inne zadania lub obowiązki, będące w ramach, lub w celu wykonywanej pracy, gdy jest to wymagane przez zarząd firmy

Dodatkowe atrybuty osobiste

Osoba na tym stanowisku powinna posiadać:

  • Wyższe wykształcenie, z tytułem magistra (dyplom najlepiej z oceną dobrą, kierunek naukowy na znanej uczelni wyższej)
  • Co najmniej dwa lata wcześniejszego doświadczenia w handlu, najlepiej w sprzedaży bezpośredniej produktów medycznych, żywieniowych lub podobnych, segmentu Premium
  • Dobre zrozumienie konceptu sprzedaży
  • Dobre zrozumienie rynku weterynaryjnego oraz obecnych wyzwań na tym rynku
  • Udowodniona umiejętność perswazji i wpływania na innych
  • Doskonała wiedza dotycząca technik promocji i sprzedaży
  • Udowodniona sposobność adaptacji technik sprzedaży do dostosowania ich do potrzeb klienta
  • Udowodniona sposobność do ustanowienia, rozwijania oraz utrzymania długookresowych relacji z klientem
  • Udowodniona umiejętność sprostania oraz przekraczanie otrzymanych planów sprzedaży
  • Doskonała umiejętność w dziedzinie IT, szczególnie Microsoft Excel oraz Power point
  • Profesjonalna postawa, dostarczająca firmie pozytywnego wizerunku publicznego
  • Silne zdolności interpersonalne oraz doskonała umiejętność komunikacji
  • Doskonała umiejętność zarządzania czasem
  • Doskonałą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Prawo jazdy kategorii B

Oczekiwaniami wobec osoby na tym stanowisku jest:

  • Zawsze szczere i integralne działanie
  • Demonstrowanie wysokich standardów osobistych zachowań
  • Cenienie i szanownie współpracowników oraz innych pracowników firmy
  • Pracowanie wraz z innymi, by rozwijać i polepszać jakość świadczonej przez nas pracy
  • Branie osobistej odpowiedzialności za swoje słowa i czyny oraz jakość świadczonej pracy

Prezentacja firmy

Firma Fenix Vet jest wyłącznym przedstawicielem firmy VetPlus, lidera w ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/11/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Czas trwania umowy
umowa z przedsiębiorcą
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
2 500PLN - 10 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
premie od obrotu, bonus za wykonanie planu
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi