Regionalny Kierownik sprzedaży - Wrocław, dolnośląskie

Fenix s.c.

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Podsumowanie funkcji:

Pracując pod kierunkiem Dyrektora Handloweogo (DH), Regionalny Kierownik Sprzedaży(RKS) będzie kluczową częścią działu handlowego, wzmacniając wizerunek firmy w swoim regionie.

Osoba sprawująca to stanowisko, będzie odpowiedzialna za wszystkie działania sprzedażowe w przydzielonym regionie, będzie ona zarządzać bazą klientów, w której znajdują się gabinety, lecznice, przychodnie i kliniki weterynaryjne. Główną rolą będzie wypełnianie wytyczonych zadań sprzedażowych oraz postępowanie zgodnie z polityką jakości i spójności podejmowanych działań wobec klientów. Cel ten zostanie osiągnięty, poprzez rozwinięcie i efektywne dostarczenie informacji sprzedażowej oraz osiągnięcie standardów codziennych kontaktów, w celu edukowania swoich klientów co do korzyści, jakie daje stosowanie produktów firmy.

Osoba sprawująca to stanowisko musi potrafić rozpoznawać wartość bezpośredniego kontaktu z klientem oraz mieć umiejętność adaptacji sposobu swojej obsługi, odpowiednio do potrzeb klienta. Zaowocuje to dalszą sprzedażą oraz również sprzedażą krzyżowej innych produktów.

Obowiązki:

Prezentowanie oraz sprzedaż produktów i usług firmy, obecnym oraz potencjalnym klientom.

Budowanie, rozwijanie oraz utrzymywanie relacji z klientami.

Podnoszenie oraz utrzymywanie wiedzy o produktach.

Wdrażanie do dystrybucji nowych produktów.

Obsługa i opieka nad kontem klienta poprzez kontrolę jakości oraz metod działania następczego.

Identyfikowanie oraz rozwiązywanie obaw klientów.

Koordynowanie z zespołem firmy, działań zmierzających do zakończenia pracy, potrzebnej do zamknięcia sprzedaży.

Przygotowywanie prezentacji, propozycji oraz ofert sprzedaży.

W każdym czasie postępowanie zgodnie z filozofią sprzedażową firmy.

Zobowiązanie do podjęcia uzgodnionej liczby spotkań dziennie

Zapewnienie regularnego kontaktu z osobami podejmującymi decyzję poprzez osobiste wizyty oraz kontakt telefoniczny

Przygotowywanie planów działania oraz harmonogramów dla zidentyfikowania konkretnych celów oraz przewidywania liczby kontaktów do wykonania.

Podążanie za nowymi wytycznymi oraz poleceniami wynikającymi z aktywności terenowej.

Identyfikowanie nowych perspektyw sprzedaży oraz kontakt z nimi oraz pozostałymi, które zostały przypisane

Wymagania

RPH musi być w stanie sprostać potrzebom, często wymagających klientów.

Kulturowo wymagane jest, by RKS utożsamiał się z kulturą firmy, którą jest:

  • Zangażowanie i wysoka kultura pracy
  • Przywiązanie wagi do szczegółów
  • Profesjonalizm
  • Elastyczność
  • Uwaga

Osoba na tym stanowisku będzie również musiała:

  • Pracować dodatkowo poza godzinami pracy, by sprostać potrzebom biznesu
  • Uczestniczyć w spotkaniach firmowych oraz szkoleniach, gdy jest to wymagane
  • Podróżować do inny regionów, gdy jest to wymagane
  • Przyjmować jakiekolwiek inne zadania lub obowiązki, będące w ramach, lub w celu wykonywanej pracy, gdy jest to wymagane przez zarząd firmy

Dodatkowe atrybuty osobiste

Osoba na tym stanowisku powinna posiadać:

  • Wyższe wykształcenie, z tytułem magistra (dyplom najlepiej z oceną dobrą, kierunek naukowy na znanej uczelni wyższej)
  • Co najmniej dwa lata wcześniejszego doświadczenia w handlu, najlepiej w sprzedaży bezpośredniej produktów medycznych, żywieniowych lub podobnych, segmentu Premium
  • Dobre zrozumienie konceptu sprzedaży
  • Dobre zrozumienie rynku weterynaryjnego oraz obecnych wyzwań na tym rynku
  • Udowodniona umiejętność perswazji i wpływania na innych
  • Doskonała wiedza dotycząca technik promocji i sprzedaży
  • Udowodniona sposobność adaptacji technik sprzedaży do dostosowania ich do potrzeb klienta
  • Udowodniona sposobność do ustanowienia, rozwijania oraz utrzymania długookresowych relacji z klientem
  • Udowodniona umiejętność sprostania oraz przekraczanie otrzymanych planów sprzedaży
  • Doskonała umiejętność w dziedzinie IT, szczególnie Microsoft Excel oraz Power point
  • Profesjonalna postawa, dostarczająca firmie pozytywnego wizerunku publicznego
  • Silne zdolności interpersonalne oraz doskonała umiejętność komunikacji
  • Doskonała umiejętność zarządzania czasem
  • Doskonałą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Prawo jazdy kategorii B

Oczekiwaniami wobec osoby na tym stanowisku jest:

  • Zawsze szczere i integralne działanie
  • Demonstrowanie wysokich standardów osobistych zachowań
  • Cenienie i szanownie współpracowników oraz innych pracowników firmy
  • Pracowanie wraz z innymi, by rozwijać i polepszać jakość świadczonej przez nas pracy
  • Branie osobistej odpowiedzialności za swoje słowa i czyny oraz jakość świadczonej pracy

Prezentacja firmy

Firma Fenix Vet jest wyłącznym przedstawicielem firmy VetPlus, lidera w ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/12/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Czas trwania umowy
umowa z przedsiębiorcą
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
2 500PLN - 10 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
premie od obrotu, bonus za wykonanie planu
Branża / kategoria:
Praca Weterynaria