Opis stanowiska pracy

Think tank „Centrum Schumpetera” zaprasza do współpracy osoby zainteresowane zdobyciem doświadczenia w pracy dziennikarskiej w roli Redaktora strony.

Redaktor strony będzie odpowiedzialny za redagowanie wiadomości w języku polskim na stronie internetowej think tanku, w oparciu o źródła zagraniczne (anglojęzyczne).

Redagowanie zakłada:
- wyszukiwanie materiałów prasowych i artykułów w zagranicznych mediach,
- redagowanie materiałów na podstawie znalezionych źródeł,
- systematyczne wgrywanie tekstów na platformę WordPress.

Tematyka, którą zajmuje się think-tank, obraca się wokół poniższych bloków tematycznych:
- innowacje,
- globalizacja,
- rynek pracy i tworzenie wartości,
- rynek energetyczny,
- demografia.

Oferujemy:
- wsparcie koordynatorów i ekspertów think tanku,
- możliwość zdobycia wartościowego doświadczenia w pracy w międzynarodowym think tanku,
- możliwość pracy zdalnej i organizacji czasu pracy we własnym zakresie,
- okazję do nawiązania międzynarodowych kontaktów ze współpracownikami z Polski oraz krajów anglo- i hiszpańskojęzycznych,
- możliwość budowy własnego wizerunku w roli redaktora,
- możliwość otrzymania referencji po odbyciu praktyk/stażu.

Wymagania

Wymagania:
- znajomość zasad języka polskiego w mowie i piśmie,
- dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. poziom B2),
- sumienność, dokładność, staranność,
- punktualność i samodzielność w działaniu,
- zainteresowanie co najmniej jednym z naszych obszarów działalności.

Mile widziane:
- doświadczenie w pisaniu,
- studia w toku.

Prezentacja firmy

SCCD to think-tank zajmujący się innowacjami, energią, demografią, rynki... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/07/2016
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
6
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja