Psycholog - poradnia psychologiczno-pedagogiczna

Zespół Psychoedukacyjnych Placówek Oświatowych

34-730 Mszana Dolna, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:
- diagnoza psychologiczno-pedagogiczna przyczyn trudności szkolnych, wychowawczych i emocjonalnych u dzieci w wieku 3-18 lat,
- udzielanie porad edukacyjnych i wychowawczych,
- opiniowanie.

Oferujemy:
- elastyczny czas pracy umożliwiający łączenie jej z innymi obowiązkami,
- bardzo dobre wyposażenie gabinetu (dostęp do licznych testów, w tym nowości),
- wynagrodzenie od 20 zł netto za godzinę zajęć z perspektywą atrakcyjnych podwyżek w przypadku satysfakcjonującej współpracy,
- możliwość doskonalenia zawodowego.

Wymagania

- tytuł magistra psychologii z przygotowaniem pedagogicznym (lub gotowość do ew. uzupełnienia uprawnień pedagogicznych),
- dyspozycyjność 4-12 dni w miesiącu, w tym co najmniej 1 sobota; preferowane będą osoby dostępne w soboty oraz w godzinach popołudniowych w dni robocze (dni tygodnia i godziny do uzgodnienia),
- umiejętność samodzielnego planowania zadań i organizowania stanowiska pracy,
- bardzo dobra znajomość klasyfikacji zaburzeń psychicznych i zachowania ICD-10,
- dbałość o bezbłędne posługiwanie się językiem polskim w mowie i piśmie (poprawność gramatyczna, ortograficzna, interpunkcyjna, precyzja przekazu, dbałość o formę tworzonych tekstów),
- łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi,
- umiejętność przystępnego formułowania informacji dla rodziców i nauczycieli,
- gotowość do samodzielnego prowadzenia diagnoz (bez współudziału pedagoga),
- motywacja do szybkiego nabywania nowych umiejętności i stałego podnoszenia kwalifikacji.

Mile widziane będą również:
- doświadczenie w pracy w placówce oświatowej,
- znajomość prawa oświatowego,
- doświadczenie w posługiwaniu się następującymi metodami diagnostycznymi: WISC-R, „Test matryc” Ravena, „Testy do diagnozy dysleksji” (PTP), „Bateria-5/6”, „Bateria-8”, „Bateria-10/12”, „Bateria-Gim” (PTPiP),
- kwalifikacje w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, psychoterapii, terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego.

Prezentacja firmy

Niepubliczny zespół placówek oświatowych: poradnia psychologiczno-pedago... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/12/2014
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa o dzieło
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia