Programista w zespole Database Platforms

Cyclad Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Od: Cyclad Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Kraków

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: 1 rok

Wykształcenie: Wyższe licencjackie

Branża: Praca IT - Programowanie / Analizy

Dla naszego Klienta, jednego z największych portali internetowych, poszukujemy osób, które którzy chcą pracować przy krytycznych, rozproszonych platformach bazodanowych wymagających dużej dostępności, skalowalności i wydajności.

Opis stanowiska:

• Tworzenie, rozwijanie i utrzymanie core'owych platform bazodanowych w chmurze

• Rozwój oprogramowania odpowiedzialnego za automatyczne zarządzanie klastrami  usług (konfigurowanie, provisioning, skalowanie, monitorowanie, rozliczanie) i dostarczanie innym zespołom niezbędnych bibliotek klienckich oraz wsparcia

• Współpraca w ramach  zespołów i projektów, zgodnie z metodologią Agile

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe, kierunek informatyka

• Umiejętność pracy z systemem Linux

• Znajomość Java Script, Node.js, bardzo dużym plusem będzie również znajomość Python (w szczególności Tornado)

• Doświadczenie w projektowaniu struktur i zapytań bazodanowych

Mile widziane:

• Dużym atutem będzie znajomość przynajmniej jednej z technologii: Cassandra, Postgres, Solr, Redis

• Znajomość: AngularJS, Graphite, SaltStack

• Doświadczenie w pracy z systemami kontroli wersji (git)

• Znajomość języka angielskiego na poziomie technicznym

Oferujemy:

• Pracę z ekspertami w środowisku o rewelacyjnej atmosferze

• Współtworzenie oraz wykorzystywanie najnowszych technologii i rozwiązań IT

• Praktyczne doświadczenia w rozwiązaniach o dużej skali – obsługujemy gigantyczny wolumen ruchu i setki maszyn

• Ambitne wyzwania realizowane w metodykach zwinnych

• Stabilne środowisko pracy

• Pakiet socjalny doceniany przez naszych pracowników

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.