Production Manager

Devire

woj. opolskie, opolskie

Devire
Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu.
Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Lokalizacja: woj. opolskie

Jeśli poszukujesz pracy pełnej wyzwań, chcesz brać udział w procesie tworzenia i rozwijania międzynarodowej organizacji – ta praca jest dla Ciebie! Dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się firmy motoryzacyjnej produkującej podzespoły dla branży motoryzacyjnej, poszukujemy doświadczonej i samodzielnej osób na stanowisko: Kierownik Produkcji.

Zadania:

  • Zarządzanie parkiem maszynowym w obszarze całej produkcji
  • Opracowywanie, wdrażanie i koordynowanie standardowych procedur produkcyjnych
  • Pełna odpowiedzialność za całokształt działalności obszaru produkcji: koordynacja funkcji bezpośrednio raportujących do stanowiska
  • Ścisła współpraca z innymi działami
  • Odpowiedzialność za kluczowe wskaźniki
  • Wprowadzenie World Class Manufacturing
  • Inicjowanie oraz nadzorowanie projektów kapitałowych, w celu zwiększenia mocy produkcyjnych, poprawy struktury kosztów lub wytwarzania nowych produktów
  • Przygotowanie zakładu od strony produkcyjnej i technologicznej
  • Wdrażanie długoterminowego planowania i zarzadzania procesami produkcyjnymi
  • Nadzór nad utrzymaniem ruchu i ciągłą sprawnością parku maszynowego, koordynacja działań TPM
  • Zarządzanie obszarem produkcyjnym, poprzez wdrażania założeń zakładu, doskonalenie procesów produkcyjnych
  • Planowanie, wdrażanie metod i procesów produkcyjnych poprzez ciągłe doskonalenie i techniki Lean manufacturing
  • Nadzorowanie i prowadzenie procesów inwestycyjnych, zapewnienie ich terminowej realizacji oraz zgodności z wytycznymi budżetowymi
  • Odpowiedzialność za wdrażanie i przestrzeganie polityki bezpieczeństwa i standardów jakościowych (wdrażanie rozwiązań w oparciu o wymagania klientów, np. wytyczne po audytach)
  • Aktywny udział w audytach przeprowadzanych przez kluczowych klientów
  • Opracowywanie i wdrażanie budżetu zakładu w podległych obszarach, wdrażanie strategii mających na celu optymalizację kosztów
  • Dokonywanie przeglądów raportów i wyników finansowych, efektywnościowych w obszarze zarzadzania oraz wdrażanie działań operacyjnych mających na celu poprawę wyników (dostarczanie niezbędnych raportów na potrzeby grupy)
  • Zapewnienie właściwego poziomu zatrudnienia zakładu (rekrutacja i selekcja) oraz budowanie kultury opartej na współpracy i dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem
  • Dbanie o rozwój zasobów ludzkich poprzez rozwijanie kompetencji i wspieranie działań mających na celu identyfikowanie potencjału pracowniczego i zapewnienie im rozwoju (wspieranie polityki szkoleniowej)
  • Zapewnienie właściwego poziomu retencji pracowników na kluczowych stanowiskach, poprzez dbałość o atmosferę pracy
  • Budowanie planu sukcesji, poprzez ocenę potencjału i tworzenie ścieżek karier wśród podległego zespołu
  • Przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych, w zakresie zarządzania zakładem oraz wewnętrznych przepisów, polityk, regulaminów IFPO
  • Omawianie z Zarządem wszelkich proponowanych zmian w polityce operacyjnej produkcji

Nasz Klient zapewnia:

  • Umowę o pracę
  • Samochód
  • Pracę w rodzinnej firmie
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Możliwość rozwoju w strukturach międzynarodowej firmy automotive
  • Realny wpływ na rozwój projektów

U Kandydatów zwracamy szczególną uwagę na:

  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu produkcją w branży motoryzacyjnej
  • Doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami produkcyjnymi oraz kadra inżynierską
  • Doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym, mile widziane w zakresie transferowania procesów technologicznych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
  • Praktycznie doświadczenie w prowadzeniu projektów inwestycyjnych (przebudowa zakładu, budowa zakładu, budowa nowych linii produkcyjnych)
  • Znajomość ISO 9001/ISO TS
  • Znajomość VDA
  • Znajomość procesów: PPAP, APQP, FMEA, A3, 8D, Ishikawa
  • Doświadczenie oraz zorientowanie na nowoczesne metody zarzadzania (narzędzia optymalizacyjne)
  • Znajomość zagadnień Six Sigma, LM, TPM, KAIZEN
  • Znajomość systemów operacyjnych - SAP, MS Office
  • Znajomość wskaźników produkcyjnych (OEE, wskaźników finansowych dla budżetowania, planowania)
  • Wiedza z zakresu prawa pracy, BHP, systemów zapewniania
Devire Devire Devire Devire