Prawnik do porad konsumenckich - elastyczny czas pracy

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Prawniku Dobrej Woli!

Szukasz pracy, w której możesz pomagać ludziom w ich codziennych problemach? Masz zdolności komunikacyjne? Znasz prawo konsumenckie i chcesz zostać w krótkim czasie ekspertem z zakresu prawa konsumenckiego?

Jeśli tak to szukamy właśnie Ciebie do projektu, w ramach którego wybrani kandydaci udzielają porad prawnych telefonicznie.

Twoje podstawowe zadanie będzie polegać na udzielaniu telefonicznie porad prawnych konsumentom, w tym informacji:

  • o prawach konsumentów i możliwościach realizowania roszczeń,
  • ułatwiających rozwiązywanie podstawowych problemów konsumenckich,
  • o urzędach i organizacjach, które są odpowiedzialne za udzielanie specjalistycznych porad i rozwiązywanie skomplikowanych spraw konsumenckich, odpowiednio do przedmiotu i zakresu merytorycznego przedstawionego problemu konsumenckiego.

Co oferujemy?

  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • pracę w Warszawie, w zgranym Zespole,
  • zlecenie do końca 2019 roku,
  • dostosowanie liczby godzin pracy do Twojej dyspozycyjności w ramach godzin funkcjonowania infolinii (od poniedziałku do piątku od 8 do 18),
  • szkolenie wstępne z zakresu prawa konsumenckiego i komunikacji,
  • okazję pracy w organizacji społecznej i pomocy ludziom w ich codziennych problemach w towarzystwie grupy ludzi o podobnych wartościach.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich jest niezależną, pozarządową organizacją konsumencką, która broni interesów nas wszystkich-konsumentów już od ponad 20 lat. Stowarzyszenie prowadzi akcje edukacyjne, konsultuje nowe przepisy konsumenckie, oraz udziela bezpłatnych porad prawnych dziesiątkom tysięcy konsumentów rocznie.Za wszystkie zgłoszenia serdecznie dziękujemy, natomiast odezwiemy się wyłącznie do wybranych osób.

Wymagania

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • dobra znajomość zagadnień dotyczących praw i obowiązków konsumentów oraz przedsiębiorców,
  • znajomość przepisów ustaw: o prawach konsumenta, o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, o kredycie konsumenckim, o  ochronie niektórych praw konsumentów i odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, o usługach turystycznych, o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich (ADR), o  kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, o ochronie konkurencji i konsumentów, o ochronie praw nabywców lokali mieszkalnych i domów jednorodzinnych, przepisy Kodeksu cywilnego (w szczególności przepisów dotyczących niedozwolonych postanowień umownych, rękojmi przy sprzedaży), Prawo telekomunikacyjne, o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Prawo przewozowe, Prawo lotnicze,
  • motywacja do pracy w organizacji realizującej cel społeczny,
  • komunikatywność, chęć ciągłego uczenia się i samodoskonalenia,
  • dobra znajomość obsługi komputera.

W zgłoszeniu prosimy o przesłanie:

  1. CV
  2. listu motywacyjnego
  3. kopii dyplomu ukończenia studiów prawniczych

Za wszystkie zgłoszenia serdecznie dziękujemy, natomiast odezwiemy się wyłącznie do wybranych osób.

Prezentacja firmy

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich jest niezależną, pozarządową organiz... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
22/12/2017
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Liczba wakatów:
4
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
20PLN - 23PLN / Hourly (Brutto)
Premie, dodatki:
tak
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura