Praktyki tłumaczeniowe język angielski

Centrum Języków Europejskich Euro-Alphabet

Lublin, lubelskie

Opis stanowiska pracy

Biuro Tłumaczeń Euro-Alphabet zaprasza studentów i absolwentów anglistyki oraz lingwistyki stosowanej na praktyki tłumaczeniowe będące okazją na zdobycie unikalnego doświadczenia w środowisku tłumaczy i biur tłumaczeń. Nasze biuro dostarcza wysokiej jakości usług tłumaczeniowych dla wielu instytucji państwowych i dużych firm o zasięgu międzynarodowym. Praktyki u nas są niepowtarzalną okazją do nabycia praktycznych umiejętności w zakresie tłumaczeń specjalistycznych tekstów z zakresu m.in. prawa, ekonomii, medycyny, techniki, itp. pod nadzorem doświadczonych tłumaczy specjalistów. Już od kilku lat, w porozumieniu z polskimi uczelniami, jesteśmy organizatorem praktyk tłumaczeniowych dla kilkudziesięciu praktykantów rocznie, którzy kończąc praktyki w naszej firmie mogą poszczycić się nowym poziomem swoich umiejętności zawodowych i nowymi doświadczeniami w zawodzie tłumacza, jakich nie mogliby zdobyć nigdzie indziej. Nasze biuro dokłada ze swojej strony wszelkich starań, aby współpraca w zakresie praktyk przebiegała na jak najwyższym, profesjonalnym poziomie oraz w atmosferze przyjaźni i partnerstwa, które w procesie doskonalenia zawodowego warsztatu są nieodzowne.

W trakcie praktyk

• wprowadzamy w tajniki współpracy z narzędziami CAT;

• udostępniamy źródła informacji dla tłumaczy (portale tłumaczeniowe, słowniki, leksykony, glosariusze);

• informujemy o organizacjach i stowarzyszeniach, spotkaniach, konferencjach.

Praktyki odbywają się zdalnie przez Internet przez okres 3 miesięcy i mają charakter nieodpłatny (istnieje możliwość dowolnego wyboru godzin).

Wymagania

  • ukończone studia licencjackie
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1
  • sumienność
  • umijętność pracy pod presją czasu
  • komunikatywność
  • dokładność
  • odpowiedzialność

Prezentacja firmy

Euro-Alphabet jest prężnie rozwijającą się agencją tłumaczeniową,... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
31/07/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Praktyki
Czas trwania umowy
3 miesiące
Liczba wakatów:
10
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja