Opis stanowiska pracy

[PRAKTYKI]
Think-tank "Centrum Schumpetera" poszukuje osób zainteresowanych zdobyciem doświadczenia w pracy dziennikarskiej w roli Redaktora Strony.

Redaktor strony będzie odpowiedzialny za redagowanie wiadomości w języku polskim na stronie internetowej think tanku, w oparciu o źródła zagraniczne (anglojęzyczne), stąd wymóg dobrej znajomości języka angielskiego. Czas pracy to 45 min dziennie (zredagowanie i zakłada:
- wyszukiwanie materiałów prasowych i artykułów w zagranicznych mediach
- redagowanie zagranicznych materiałów
- systematyczne wgrywanie tekstów na platformę WordPress

Tematyka, którą zajmuje się nasz think tank, obraca się wokół poniższych głównych bloków tematycznych:
- innowacje
- globalizacja
- rynek pracy
- tworzenie wartości
- rynek energetyczny
- demografia

Wymagania:
- znajomość zasad języka polskiego w mowie i piśmie
- dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego
- sumienność, dokładność, staranność
- punktualność i samodzielność w działaniu
- zainteresowanie co najmniej jednym z naszych obszarów działalności

Mile widziane:
- studia w toku
- doświadczenie w pisaniu

Oferujemy:
- zaświadczenie o odbyciu praktyk/stażu
- możliwość pracy zdalnej i organizacji czasu pracy we własnym zakresie
- wsparcie koordynatorów i ekspertów think tanku
- możliwość zdobycia wartościowego doświadczenia w pracy w międzynarodowym think tanku
- okazję do nawiązania międzynarodowych kontaktów ze współpracownikami z Polski oraz krajów anglo- i hiszpańskojęzycznych
- możliwość budowy własnego wizerunku w roli redaktora
- możliwość otrzymania referencji po odbyciu praktyk

Mile widziani studenci dziennikarstwa. Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 jest wymogiem niezbędnym - niezbędna będzie płynność w poruszaniu się po anglojęzycznych tekstach.

Prosimy o przesyłanie CV wraz z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych.

Prezentacja firmy

SCCD, Międzynarodowe Centrum Kreatywnej Destrukcji im. Josepha Sc... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/05/2015
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
5
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Praca w mediach / dziennikarstwo