Praktykanta w dziale Finansów (Controlling/ Księgowość)

WABCO Polska Sp. z o.o.

Wrocław, dolnośląskie

WABCO jest liderem innowacji i globalnym dostawcą technologii poprawiających bezpieczeństwo oraz efektywność działania pojazdów ciężarowych. Od ponad 150 lat WABCO niezmiennie pozostaje pionierem przełomowych produktów i systemów hamowania, stabilizacji jazdy, zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki.

W Polsce, WABCO z sukcesem rozwija działalność we Wrocławiu od 1999 roku. WABCO Polska zatrudnia ponad 2500 pracownikow w dwóch nowoczesnych zakładach produkcyjnych i Centrum Badawczo-Rozwojowym (R&D). Nasi pracownicy wspierają procesy biznesowe, zintegrowany łańcuch dostaw oraz centrum globalnych usług finansowych.

Poznaj WABCO!

Od: WABCO Polska Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Wrocław

Podstawowe obowiązki:

Dział Controllingu

  • Wycena materiałów i wyrobów gotowych
  • Udział w controllingu projektowym
  • Tworzenie raportów na potrzeby kadry kierowniczej firmy,
  • Udział w zamknięciu miesiąca w module controllingowym, raportowanie,
  • Wsparcie członków zespołu w wykonywaniu bieżących zadań

Dział Księgowości

  • Przygotowywanie płatności w systemach bankowych,
  • Wprowadzanie zmian w bazie dostawców.
  • Wsparcie zespołu w bieżących zadaniach oraz przygotowywanie danych do deklaracji VAT
  • Wsparcie zespołu w zamknięciu miesiąca w module księgowym

Zapewniamy otwartą i przyjazną atmosferę pracy oraz możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, cennego przy kolejnych krokach na ścieżce kariery.

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub IV, V rok studiów
  • Podstawowa znajomość narzędzi analitycznych i ogólna wiedza z zakresu finansów i księgowości,
  • Dobra znajomość języka angielskiego; znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem,
  • Komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.), prowadzonych przez WABCO Polska z siedzibą we Wrocławiu."

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.