Pracownik inżynieryjno-techniczny w Laboratorium Chemii i Ochrony Środowiska

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Odlewnictwa

30-418 Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

  1. Wykonywanie analiz chemicznych (metodami optycznej spektrometrii emisyjnej, absorpcyjnej spektrometrii atomowej, spektrometrii w podczerwieni oraz metodami klasycznymi), opracowywanie raportów badań, ofertowanie, kontakt z klientem.
  2. Obsługa i konserwacja sprzętu analitycznego.
  3. Wykonywanie badań właściwości fizykochemicznych i technologicznych materiałów formierskich i pomocniczych przeznaczonych do stosowania w technologiach odlewniczych. Badanie zjawisk fizykochemicznych na granicy model – masa formierska oraz forma – ciekły metal.
  4. Formułowanie tematyki prac badawczych i uczestnictwo w przygotowywaniu wniosków projektowych w konkursach krajowych i zagranicznych.
  5. Aktywne uczestnictwo w realizowanych pracach badawczych.
  6. Studiowanie i analiza literatury fachowej.
  7. Dbanie o rozwój zawodowy poprzez ugruntowanie posiadanej wiedzy i jej stały rozwój.
  8. Aktywność w relacjach z partnerami naukowymi oraz przemysłowymi.

Wymagania

  1. Ukończone wyższe studia chemiczne lub posiadanie stopnia naukowego doktora nauk chemicznych.
  2. W przypadku posiadania stopnia magistra lub magistra inżyniera mile widziany otwarty przewód doktorski.
  3. Znajomość podstaw analityki chemicznej.
  4. Doświadczenie w pracy laboratoryjnej oraz znajomość normy 17025 i wymagań akredytacyjnych laboratorium.
  5. Mile widziane doświadczenie w realizacji projektów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.
  6. Znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodną komunikację i pracę naukową.
  7. Prawo jazdy kategorii B.
  8. Umiejętność organizacji pracy własnej oraz współpracy w zespole.
  9. Sumienność, dokładność, rzetelność.

Prezentacja firmy

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Odlewnictwa stanowi zaplecze badawc... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
07/02/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Czas trwania umowy
3 miesiące
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Badania / Rozwój, Praca Inżynieria, Praca Laboratorium / Farmacja / Biotechnologia