Opis stanowiska pracy

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. jest instytucją specjalizującą się w obrocie pozagiełdowymi, pochodnymi instrumentami finansowymi. W 2002 roku XTB rozpoczęło działalność na rynku Polskim a następnie na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje swoim klientom najbardziej zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne, charakteryzujące się profesjonalizmem, przejrzystością i innowacyjnością. XTB jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się firm foreksowych na świecie.

Wymagania

OPIS STANOWISKA:

  • współtworzenie założeń komunikacji/kreowanie polityki wizerunkowej firmy Domu Maklerskiego X-Trade Brokers
  • współpraca z mediami (utrzymywanie stałego kontaktu z dziennikarzami, liderami opinii i ekspertami oraz nadzór nad obecnością firmy w środkach masowego przekazu)
  • tworzenie, redagowanie, PR’owanie informacji dotyczących XTB i obszarów aktywności spółki
  • pełnienie funkcji rzecznika prasowego
  • organizacja eventów i konferencji prasowych
  • zapewnianie prawidłowej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz przepływu informacji PR
  • koordynacja uczestnictwa XTB na portalach społecznościowych
  • współpraca przy zarządzaniu wewnętrznym intranetem oraz oficjalną stroną internetową
  • aktywna współpraca z działem marketingu przy realizacji bieżących projektów oraz planowaniu przyszłych działań
  • współpraca z różnymi departamentami spółki przy wdrażaniu nowych produktów do oferty
  • realizacja budżetu promocyjnego oraz monitoring/raportowanie P&L (nakłady versus efekty)

WYMAGANIA:

  • min. 3-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku PR (mile widziane agencje PR)
  • mile widziane doświadczenie w pracy przy projektach PR z branży finansowej
  • bardzo dobra znajomość rynku mediów finansowych
  • doświadczenie w kontaktach z mediami i dziennikarzami (umiejętność redagowania tekstów, komunikatów/artykułów prasowych, prowadzenia konferencji)
  • praktyczna znajomość narzędzi i zagadnień PR, e-PR, e-marketing, social media
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia projektów, koordynowania współpracy z podwykonawcami
  • znajomość rynków finansowych, z naciskiem na obszary aktywności XTB – rynek giełdowy i pozagiełdowy
  • kreatywność, umiejętność pracy koncepcyjnej, samodzielność, zaangażowanie
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • wysokie umiejętności komunikacji
  • dobra organizacja czasu pracy

OFERUJEMY:

  • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w dynamicznie rozwijającej się instytucji finansowej działającej na rynku międzynarodowym
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pakiet świadczeń pozapłacowych (Enelmed, dofinansowanie do karty Multisport)
  • biuro w dogodnej lokalizacji - okolice Ronda Daszyńskiego

Prezentacja firmy

Naszą misją jest tworzenie najbardziej efektywnego i przyjaznego ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/08/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Marketing / PR / Social Media, Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja, Praca Praca w mediach / dziennikarstwo