Packaging Process Engineer

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Packaging Process Engineer odpowiada za analizę aktualnych standardów procesu pakowania i dostosowanie ich do aktualnych wymogów rynków i oczekiwań klientów, ze szczególnym uwzględnieniem kosztów i efektywności operacyjnej. Odpowiedzialny za rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań oraz doskonalenie procesów i technologii pakowania. Raportuje do Business Development Director na poziomie Grupy.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma produkcyjna z branży FMCG (non-food), posiadająca swoje zakłady produkcyjne w całej Europie. W związku z uruchamianiem nowych projektów produkcyjnych oraz stałym doskonaleniem procesów produkcyjnych poszukuje do swoich struktur doświadczonego kandydata na stanowisko Packaging Process Engineer odpowiedzialnego za prowadzenie projektów na poziomie Grupy.

Opis stanowiska

  • Inicjowanie i koordynowanie inicjatyw opakowaniowych prowadzących do redukcji kosztów produktu.
  • Wsparcie swoją ekspertyzą i analizą zamówień opakowań w przetargach na opakowania i negocjacji cenowych.
  • Pełnienie roli eksperta w zakresie szczegółowych specyfikacji, techniki druku, materiału bazowego (papier, PE, PP itp.).
  • Rozwój opakowań - wsparcie lokalnych zespołów wdrażających produkty w przestrzeganiu standardów określonych w całej Grupie.
  • Zarządzanie współpracą z repro house, zapewnienie właściwej alokacji kosztów i realizacji kontraktów
  • Innowacja - w razie potrzeby wspieranie kierownika ds. Rozwoju produktu.
  • Kierowanie innowacyjnymi projektami opakowaniowymi związanymi z wizją firmy dotyczącą zrównoważonego rozwoju i możliwości recyklingu
  • W razie potrzeby wsparcie dla Działu Technicznego w projektach automatyzacji dla wszystkich fabryk grupy.

Profil kandydata

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na zbliżonym stanowisku w obszarze technologii opakowań/procesu pakowania w firmie produkcyjnej
  • Doświadczenie w pracy z materiałami kartonowymi będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów wielofunkcyjnych w zakresie harmonogramu, kosztów, ryzyka, korzyści, zakresu i jakości
  • Zaawansowane umiejętności MS Excel umożliwiające analizę baz danych (w tym: tabele przestawne i wykresy, funkcje i prezentacja wyników w zrozumiałym formacie)
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne

Oferujemy

  • Atrakcyjna rola Inżyniera Procesu Pakowania w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie produkcyjnej
  • Realizacja projektów rozwojowych na poziomie grupowym
  • Elastyczność-możliwość pracy zdalnej min. 50% czasu
  • Stabilna umowa o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Bonus roczny
  • Narzędzia pracy: laptop, telefon
  • Bogaty pakiet banefitów (m.in. nauka języka obcego, karta z budżetem elastycznym zasilanym comiesięcznie przez pracodawcę, wydarzenia firmowe i imprezy integracyjne)
  • Proaktywne poszukiwanie ciągłego doskonalenia procesów w celu zapewnienia efektywnych sposobów pracy
  • Umiejętność budowania relacji ze współpracownikami z działu sprzedaży i marketingu oraz klientami
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page