Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:
• Zaliczenie kursów i egzaminów dotyczących BHP w zakresach: ogólnym, elektrycznym, kriogenicznym i radiologicznym w j. angielskim lub niemieckim,
• Montaż i demontaż modułów przyspieszających i wnęk rezonansowych na stanowiskach testowych w tym: podłączenie/odłączenie instalacji próżniowych i kriogenicznych, obsługa pomp próżniowych,
• Przeprowadzenie testów modułów przyspieszających oraz rezonansowych wnęk przyspieszających przy użyciu zaawansowanej aparatury pomiarowej,
• Wykonywanie innych zadań związanych z testami w zależności od posiadanej wiedzy, umiejętności i predyspozycji,
• Raportowanie wykonanych prac jak i wykrytych nieprawidłowości,
• Praca w systemie zmianowym (możliwe także w soboty i niedziele) zgodnie z harmonogramem prac wg ustalonych planów.

Wymagania

1. Wykształcenie wyższe magistra /inżyniera w zakresie nauk fizycznych lub technicznych,
2. Znajomość zagadnień dotyczących: mechaniki ogólnej, mechaniki ciała stałego, wytrzymałości materiałów oraz podstaw konstrukcji maszyn lub znajomość zagadnień w zakresie niskich temperatur bliskich zera bezwzględnego ,
3. Umiejętność manualnej pracy z wykorzystaniem tematyki wymienionej w punkcie 2,
4. Doświadczenie w posługiwaniu się narzędziamy ręcznymi,
5. Doświadczenie w tworzeniu i analizie dokumentacji technicznej (2D, 3D),
6. Znajomość oprogramowania inżynierskiego do tworzenia konstrukcji i analiz mechanicznych takich jak: AutoCad, SolidEdge, Autodesk Inventor , ANSYS,
7. Znajomość programów Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint),
8. Płynna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, dodatkowa znajomość języka niemieckiego mile widziana,
9. Gotowość do pracy za granicą,
10. Zgoda na pracę zmianową zgodną z ustalanym harmonogramem prac,
11. Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, odpowiedzialność, dokładność, systematyczność i punktualność.

Dodatkowe wymagania w projekcie XFEL:
• Umiejętność montażu oraz demontażu, precyzyjnych urządzeń mechanicznych i elektrycznych jak również wykonywania innych prac manualnych,
• Udokumentowane doświadczenie w kierowaniu zespołem,
• Doświadczenie w pracy na stanowisku inżynieryjno-technicznym,
• Doświadczenie w pracy z pomieszczeniami czystymi – „Clean room”,
• Doświadczenie w dziedzinie techniki próżniowej lub niskotemperaturowej,
• Doświadczenie zdobyte w ośrodku badawczym lub przemysłowym zajmującym się tematyką mechaniki lub niskich temperatur,
• Staż w zagranicznym ośrodku badawczym lub przemysłowym o powiązanej tematyce,
• Znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie.

Prezentacja firmy

Instytut prowadzi badania podstawowe i stosowane w dziedzinie fizyki. Ko... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
30/12/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Czas trwania umowy
1-2 lata
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria