Niemcy - praca na zmiany w ośrodku dla osób niepełnosprawnych - rekrutacja dodatkowa

NOIR 44

69151 Neckargemuend, zagranica

Opis stanowiska pracy

Interesująca praca w Niemczech - rekrutacja dodatkowa

Informacje ogólne:

Firma NOIR 44 z siedzibą w Warszawie poszukuje opiekunkę / opiekuna w celu asystowania osobie niepełnosprawnej na okres co najmniej 2 miesięcy z możliwością późniejszego przedłużenia.

Praca na zmiany w domu / ośrodku zamieszkałym przez osoby niepełnosprawne.

Termin wyjazdu z Polski: do uzgodnienia

Opiekunka / opiekun ma możliwość podjęcia na miejscu dodatkowej pracy na własny rachunek.

Preferowane osoby, które chcą związać się z firmą na dłużej - kilka miesięcy pracy w Niemczech i dłuższy odpoczynek w Polsce (do uzgodnienia).

Warunki współpracy:

  • legalna współpraca w oparciu o umowę zlecenia - opieka nad klientem naszej firmy przez około 170 roboczogodzin miesięcznie oraz kilka dyżurów nocnych
  • koszt zakwaterowania w 3 pokojowym mieszkaniu u podnóża gór pokrywa firma (dojazd do pracy zajmuje ok. 50 minut)
  • bezpłatne wyżywienie w miejscu pracy, dodatkowo firma pokrywa część kosztów wyżywienia w miejscu zamieszkania
  • koszt biletu autokarowego z Polski do Niemiec i z powrotem pokrywa firma
  • koszt biletu miesięcznego w Niemczech pokrywa firma
  • wynagrodzenie łączne do ok. 4,5 tys. PLN netto / mc, na co składa się podstawowe wynagrodzenie wypłacane przez firmę - 3 tys. PLN / mc netto oraz do ok. 350 EUR (do ok. 1,5 tys. PLN) / mc netto, które opiekunka / opiekun może dorobić na własny rachunek

Informacje na temat klienta firmy i pracy:

Niesamodzielny mężczyzna po 30. roku życia poruszający się na wózku inwalidzkim (zwykłym - z pomocą opiekunki / opiekuna oraz elektrycznym - samodzielnie), wymagający pomocy we wszystkich czynnościach dnia codziennego (w tym w korzystaniu z toalety, myciu oraz spożywaniu posiłków, ubieraniu i rozbieraniu) z powodu nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Klient posługuje się językiem niemieckim, hiszpańskim (ojczyste) oraz angielskim, ale ma problemy z wymową. Pomimo swojej niepełnosprawności jest serdeczny i pozytywnie nastawiony do życia. Chętnie ogląda telewizję i telefonuje.

W pokoju jest Lift - nie ma konieczności dźwigania w czasie transferu z łóżka na wózek.

Oprócz opieki do obowiązków opiekunki / opiekuna będzie należało również pranie (bez prasowania), utrzymanie czystości w miejscu pracy oraz w miejscu zamieszkania.

Informacje dodatkowe - miejsce pracy:

W miejscu pracy funkcjonuje stołówka, gdzie opiekunka / opiekun ma możliwość bezpłatnego spożywania posiłków - śniadanie z kawą, obiad z deserem i kawą oraz kolacja. W ośrodku znajduje się również fortepian, na którym można bez przeszkód grać oraz czynne kilka razy w tygodniu bistro, gdzie można napić się kawy z ekspresu wysokociśnieniowego i zjeść ciasto.

W czasie dyżuru nocnego opiekunka / opiekun ma do swojej dyspozycji mały pokoik z oddzielną łazienką oraz oddzielnym prysznicem. Jest również bezpłatny internet bezprzewodowy.

Informacje dodatkowe - miejsce zamieszkania:

W miejscu zamieszkania opiekunka / opiekun ma własny, umeblowany pokój z bezpłatnym dostępem do bezprzewodowego internetu i pięknym widokiem za oknem. W jednym z pokoi mieszka miła 25 letnia Niemka, która chętnie gotuje i rozmawia przez co opiekunka / opiekun ma możliwość porozmawiania w języku niemieckim i jego doskonalenia.

Trzeci pokój jest pokojem dziennym, w którym znajduje się stacjonarny komputer, z którego można bez przeszkód korzystać.

Pralnia znajduje się w piwnicy.

Kuchnia w pełni wyposażona (lodówka z zamrażalnikiem, kuchenka elektryczna z 4 palnikami i piekarnikiem, ekspres do kawy, toster), łazienka z dużą wanną i baterią prysznicową.

Pozostałe informacje:

Przed wyjazdem odbędzie się m.in. rozmowa z koordynatorem niemieckim.

Miejsce pracy - miasto oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Frankfurtu nad Menem.

Na miejscu opiekunka / opiekun zostanie przeszkolony przez kilka dni zanim będzie wykonywał wszystkie czynności samodzielnie oraz zostanie przedstawiony innym pensjonariuszom oraz osobom administrującym ośrodkiem.

Opiekunka /opiekun będzie miał wsparcie i możliwość kontaktu z koordynatorem niemieckim oraz polskim przez całą dobę.

Przykładowy tygodniowy grafik: wtorek/środa 16:00 - 8:00, czwartek/piątek 16:00 - 8:00, sobota/niedziela 14:00 - 12:00.

W okolicy oprócz gór i lasów jest dużo atrakcji turystycznych (np. zamek, starówka). Wyjazd jest dobrą okazją do nauki języka oraz poznania ludzi z całego świata.

Prosimy o kontakt tylko zdecydowane osoby oraz o wysłanie CV z aktualnym zdjęciem.

Wymagania

Idealna kandydatka / idealny kandydat spełnia poniższe wymagania:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • dobry stan zdrowia
  • cierpliwość, łagodność i wyrozumiałość
  • chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi
  • pracowitość i dbanie o porządek
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego - klient naszej firmy oraz koordynator niemiecki posługują się również tym językiem
  • doświadczenie w opiece nad osobą niepełnosprawną (np. członkiem rodziny, wolontariat, itp.)

Prezentacja firmy

Firma NOIR 44 działa w wielu sektorach gospodarki. Współpracujemy z podm... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/10/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Czas trwania umowy
co najmniej 2 miesiące
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Tylko praktyki
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
4 000PLN - 4 200PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
mieszkanie, internet, podróż, przejazdy, wyżywienie, niemiecki numer tel.
Branża / kategoria:
Praca Medycyna / Służba zdrowia, Praca Inne