Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego do pracy z dziećmi z autyzmem

Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju Sp. z o.o. organ prowadzący Niepubliczne Przedszkole „Przystanek Przedszkolak” i Niepubliczna Szkołę Podstawową „Przystanek Szkoła” dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poszukuje osób do pracy na stanowisku :

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

Do głównych zadań nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego należy:
Prowadzenie zajęć grupowych i indywidualnych z dziećmi.
Tworzenie kompleksowych programów pedagogiczno - terapeutycznych.
Systematyczna ewaluacja celów terapii.
Prowadzenie i odpowiedzialność za realizację pracy pedagogicznej opartej na pełnej znajomości dziecka, jego środowiska rodzinnego, programu terapii nauczania i wychowania
Dostosowanie materiałów edukacyjnych do specyficznych potrzeb dziecka z autyzmem.
Współpraca ze specjalistami świadczącymi wykwalifikowaną pomoc psychologiczną, pedagogiczną, zdrowotną i inną.
Prowadzenie dokumentacji pedagogicznej i terapeutycznej dziecka oraz grupy wg ustalonych zasad.
Otaczanie indywidualną opieką każdego ze swoich wychowanków i utrzymywanie kontaktu z rodzicami swoich wychowanków w celu: poznania i ustalenia potrzeb rozwojowych dzieci, ustalenia form pracy oraz ujednolicenia oddziaływań terapeutycznych i wychowawczych.
Przygotowanie sali do zajęć: dbanie o jej wystrój, pomoce dydaktyczne, pomoce terapeutyczne oraz utrzymanie w sali ładu i porządku.
Zaangażowanie i uczestnictwo w spotkaniach zespołu.
Angażowanie się w przygotowanie i czynne uczestniczenie w wydarzeniach specjalnych organizowanych przez placówki.

Warunki formalne:

wykształcenie wyższe kierunkowe ( mile widziane dodatkowe z zakresu oligofrenopedagogiki)
kursy i szkolenia z zakresu metod pracy z dziećmi/osobami z autyzmem.

Dodatkowo do tej pracy potrzebne będą:

gotowość do pracy w zespole
gotowość do systematycznego podnoszenia swoich kwalifikacji
gotowość do superwizji swojej pracy
umiejętność jasnej komunikacji (zarówno słuchania jak też wyrażania się)
umiejętność skutecznej obsługi komputera w środowisku Windows

Oferujemy umowę o pracę.
Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać cv oraz list motywacyjny z nazwiskiem kandydata.
Rozpatrywane będą tylko oferty osób posiadających wymagania kwalifikacyjne.

Prezentacja firmy

Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju Sp. z o.o. jest organem p... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/12/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia