Młodszy Specjalista ds. Terminali Abonenckich

Cyfrowy Polsat

Warszawa, mazowieckie

Cyfrowy Polsat S.A., spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, niekwestionowany lider na rynku płatnej telewizji satelitarnej w Polsce, operator usług telekomunikacyjnych i Internetowych, w związku z dalszym dynamicznym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Wykonywanie badań urządzeń wprowadzanych do oferty operatora, w tym urządzeń własnej produkcji (pomiary radiowe w zakresie WiFi/LTE/3G/itp.)
  • Analiza protokołów sieciowych pod względem zgodności z normami (LTE/3G/TCP)
  • Tworzenie programów badań oraz sprawozdań z wykonanych prac
  • Konfiguracja i obsługa specjalistycznego oprogramowania i oprzyrządowania pomiarowego (tj. analizator widma, tester telekomunikacyjny)
  • Automatyzacja Testów

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne lub studenci 4-5 rok studiów z tytułem inżyniera i bogatym doświadczeniem akademickim z zakresu radiokomunikacji (radiokomunikacja, elektronika)
  • Bardzo dobra znajomość obsługi urządzeń pomiarowych (np. analizator widma, oscyloskop, mierniki) oraz doświadczenie przy wykonywaniu pomiarów sygnałów radiowych
  • Dobra znajomość zagadnień i protokołów z dziedziny sieci LAN/WLAN oraz obsługi sprzętu sieciowego
  • Dobra znajomość architektury i zasad działania sieci mobilnych LTE/3G/2G (głównie warstwy RRC/NAS)
  • Dobra znajomość obsługi systemów i sprzętu komputerowego (Windows, Office, mile widziana znajomość Linux i Mac OS)
  • Znajomość podstaw programowania (języki skryptowe np. Python)
  • Znajomość aplikacji diagnostycznych typu QXDM, Wireshark
  • Umiejętność szybkiego wyszukiwania informacji w dokumentach standaryzacyjnych i specyfikacjach
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz formułowania wniosków
  • Skrupulatność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (komunikacja w firmie i na zewnątrz, czytanie dokumentacji technicznej)

Mile widziane:

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Znajomość standardów z rodziny 3GPP, IEEE (WiFi)
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Pracę na odpowiedzialnym stanowisku w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Przyjazną atmosferę pracy
  • Pracę nad ciekawymi projektami
  • Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia

Prosimy o aplikowanie poprzez poniższy przycisk:
Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.