Młodszy Księgowy / Młodsza Księgowa

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla jednego z naszych kluczowych klientów poszukujemy kandydatów na stanoiwsko Młodszego Księgowego / Młodszej Księgowej. Oferujemy umowę na zastępstwo z możliwością przedłużenia współpracy oraz szansę na rozwój w kierunku kontrolingu finansowego.

Młodszy Księgowy / Młodsza KsięgowaMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Księgowanie przelewów zasilających do zewnętrznej agencji kadrowo-płacowej dotyczących umów zleceń i wynagrodzeń,
  • Monitorowanie elektronicznego obiegu dokumentów w  systemie SAP i zapewnienie terminowych płatności oraz wyjaśnianie zaległości,
  • Wprowadzanie przelewów bankowych w systemie bankowości elektronicznej oraz ich rozliczenia,
  • Generowanie potwierdzeń bankowych,
  • Wyjaśnianie przelewów przychodzących i ich rozliczanie w systemie SAP,
  • Księgowanie faktur zakupowych oraz sprawdzenie poprawności ich klasyfikacji pod względem VAT, CIT i UoR,
  • Wsparcie Kontrolera Finansowego w działaniach związanych z audytem,
  • Wystawianie faktur sprzedaży pozostałej,
  • Przygotowywanie oraz księgowanie dokumentów PK,
  • Zbieranie informacji niezbędnych do prawidłowego wypełnienia deklaracji PIT-8C na podstawie podpisywanych umów,
  • Monitoring umów wymagających fakturowania oraz wynajmów celem poprawnego rozliczenia,
  • Sprawdzanie oraz księgowanie rozliczeń pracowniczych z wydatków służbowych i delegacji,
  • Obsługa oraz rozliczanie kart korporacyjnych,
  • Potwierdzenia sald z kontrahentami oraz obsługa zapytań dotyczących płatności,
  • Wsparcie w zakresu procesów związanych z zamknięciem miesiąca/roku oraz sporządzanie w tym zakresie dokumentacji,
  • Współpraca z Shared Service Center zlokalizowanym w Budapeszcie.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z obszaru ekonomii lub finansów,
  • Pierwsze doświadczenie zawodowe w obszarze kontrolingu,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office,
  • Doświadczenie w pracy z systemami księgowymi,
  • Dokładność, skrupulatność i samodzielność.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.