Młodszy kontroler finansowy (m/f)

Michael Page

Żywiec, śląskie

Michael Page Michael Page

Naszym klientem jest spółka należąca do prężnie rozwijającej się Grupy Kapitałowej z branży metalowej, jednej z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wieloletnia aktywność na polskim rynku wraz z nieustannym rozwojem pozwala naszemu klientowi grać kluczową role w czołówce firm tego sektora.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest spółka należąca do prężnie rozwijającej się Grupy Kapitałowej z branży metalowej, jednej z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wieloletnia aktywność na polskim rynku wraz z nieustannym rozwojem pozwala naszemu klientowi grać kluczową role w czołówce firm tego sektora. Wspierając dalszy rozwój firmy, poszukują kandydata zainteresowanego podjęciem długo falowej współpracy z Grupą, poprzez objęcie nowo utworzonego stanowiska Młodszego Kontrolera Finansowego.

Opis stanowiska

  • Bieżąca kontrola i kalkulacja kosztów działalności Spółki wraz z analizą rentowności produktów
  • Przygotowywanie rocznych budżetów, prognoz wyniku, planów wieloletnich, kontrola ich realizacji, analiza odchyleń
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz przygotowywanie i analiza sprawozdań finansowych
  • Przygotowywanie raportów finansowych i zarządczych na potrzeby wewnętrzne Spółki wraz z analizą i komentarzami
  • Sporządzanie okresowych raportów finansowych na potrzeby Grupy Kapitałowej
  • Wprowadzanie danych do systemu raportowego Grupy Kapitałowej, ścisła współpraca w tym zakresie z kontrolerem finansowym Grupy
  • Analiza odchyleń i monitorowanie wyników finansowych spółki
  • Inicjowanie zadań mających na celu optymalizacje kosztów we wszystkich obszarach działalności spółki
  • Współpraca z innymi działami spółki w celu kontroli efektywności finansowej przedsięwzięć
  • Odpowiedzialność za komunikację z Kontrolerem finansowym Grupy
  • Samodzielna rola, która wiąże się z bezpośrednim raportowaniem do dyrektora zakładu oraz kontrolera finansowego Grupy

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, kierunek: finanse i rachunkowość
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie kontroli finansowej w firmach produkcyjnych
  • Znajomość zasad rachunkowości i sprawozdawczości, znajomość MSR będzie atutem
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Doświadczenie w pracy z systemem klasy ERP
  • Dynamizm, zdecydowanie w działaniu i proaktywne podejście do rozwiązywania problemów finansowych firmy
  • Umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, terminowość
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego
  • Mile widziane prawo jazdy kategorii B

Oferujemy

Firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę w stabilnym środowisku z szerokimi możliwościami rozwoju kariery w strukturach Grupy Kapitałowej.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Żywiec
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page