Młodszy Kontroler Finansowy / Kontroler Finansowy

HRK S.A.

Poznań, wielkopolskie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej, z siedzibą w bliskiej okolicy Poznania (ok. 30 km, kier. południowo-zachodni), w związku z dalszym rozwojem działu finansowego, poszukujemy ambitnej osoby na samodzielne stanowisko:

Młodszy Kontroler Finansowy / Kontroler FinansowyMiejsce pracy: Poznań

Osoba współpracuje bezpośrednio z Zarządem

Masz już pierwsze doświadczenia jako Kontroler Finansowy w firmie produkcyjnej? Szukasz samodzielności i dalszego rozwoju? Masz prawo jazdy, a nie masz samochodu służbowego?

Ta oferta jest dla Ciebie!

Zadania:

  • rzetelne i terminowe przygotowywanie analiz finansowych na potrzeby spółki,
  • przygotowywanie budżetu, analiza jego wykonalności, analiza odchyleń (analiza przyczyn odchylenia od wartości zaplanowanych wraz z propozycjami rozwiązań alternatywnych),
  • sporządzanie kalkulacji wewnętrznych,
  • kompleksowa kontrola i analiza kosztów, przychodów a także rozliczanie wskaźników efektywności procesów,
  • analiza i weryfikacja sporządzonych sprawozdań wewnętrznych,
  • sprawdzanie wpływu czynników zewnętrznych na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstwa,
  • analiza należności,
  • opracowanie planów finansowych, inwestycyjnych, i rozwojowych oraz przedstawianie planów do zatwierdzenia Zarządowi,
  • współpraca ze wszystkimi działami  i oddziałami spółki,
  • wspomaganie oddziałów w ich zadaniach kontrolnych i rozwiązywanie różnorodnych problemów ekonomicznych  (np. sporządzanie kalkulacji, kalkulacja rentowności nowych inwestycji, przygotowywanie rocznych planów).

Wymagania:

  • 2-3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej (warunek niezbędny)
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem (gotowość do nauki języka niemieckiego),
  • bardzo dobra znajomość programu Excel,
  • bardzo dobra orientacja w bieżących regulacjach prawnych działań finansowo-księgowych przedsiębiorstw,
  • znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem.

Nasz Klient oferuje:

  • ciekawą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i międzynarodowych standardach pracy,
  • pracę w dynamicznie rozwijającej się branży,
  • duży zakres samodzielności i odpowiedzialności, możliwość dalszego rozwoju zawodowego,
  • stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie),
  • niezbędne narzędzia pracy w tym samochód służbowy, opieka medyczna, karnet sportowy.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.