Młodszy analityk bezpieczeństwa – sieci komputerowe

ING TECH POLAND (dawniej ING Services Polska)

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Główne zadania na stanowisku:

  • Analiza zagrożeń i ocena ryzyka na podstawie zdarzeń z urządzeń sieciowych
  • Automatyzacja i usprawnianie procesów związanych z analizą zdarzeń bezpieczeństwa
  • Współpraca ze specjalistami i ekspertami w obszarze wdrażania nowych rozwiązań bezpieczeństwa IT
  • Tworzenie i implementacja mechanizmów analizy zdarzeń bezpieczeństwa
  • Gotowość do podjęcia pracy zmianowej

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne, w tym studenci ostatnich lat studiów (preferowane kierunki informatyczne lub pokrewne)
  • Znajomość pojęć związanych z różnymi technologiami sieciowymi (np.: firewall, WAF, IPS, proxy)
  • Entuzjazm i chęć rozwoju w obszarze IT Security
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność pracy w zespole pełnym nowych pomysłów
  • Znajomość języka angielskiego, która umożliwi realizację projektów w międzynarodowym środowisku

Wymagania

Dodatkowym atutem będzie:

  • Posiadanie certyfikatów z obszarów IT
  • Znajomość zagadnień z zakresu różnego typu podatności (OWASP Top 10 Vulnerabilites, Escape to Shell, Heartbleed itp.)
  • Znajomość rozwiązań typu SIEM (Arcsight)

Oferujemy:

  • Pracę w rozwijającym się obszarze biznesowym w strukturach międzynarodowej korporacji
  • Udział w międzynarodowych projektach IT realizowanych dla Klientów Grupy ING
  • Dostęp do najnowszych technologii IT – możliwość ciągłego rozwoju
  • Szkolenia z obszaru obsługiwanych technologii
  • Okazjonalne podróże służbowe do krajów Europy
  • Wysoką kulturę pracy oraz przyjazną atmosferę
  • Dodatkową opiekę medyczną
  • Atrakcyjne benefity płacowe (premia) oraz pozapłacowe (np. karta MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie grupowe na życie, pracowniczy program emerytalny, nauka języka angielskiego w ramach szkoleń firmowych)

Prezentacja firmy

ING TECH POLAND to centrum usług wspólnych zlokalizowane w Katowi... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
08/09/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - ERP, Praca Analityka, Praca Praca dla studenta, Praca Praktyki / Staż