Młodszy administrator systemu monitoringu, wsparcie BOK - dział utrzymania, Linux

Monit24.pl Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

#monitoring #linux #devops #perl #selenium #curl #mysql #git #SaaS #nagios #zabbix #monit24 #cloud

Jeśli chcesz pracować przy dużych, ciekawych i wymagających klientach z sektorów bankowego, rządowego i najważniejszych mediów w Polsce, pomagając nam w realizowaniu dla nich usług monitorowania i analizy poprawnego działania ich systemów webowych, to mamy dla Ciebie propozycje pracy.

Od kilkunastu lat zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań monitorujących szybkość działania i dostępność usług on-line (od www, przez wszystkie typy usług IP, do e-aplikacji, telefonii IP, streamów video aż po natywne aplikacje mobilne pod IOS i Android). Nasze usługi świadczymy dla największych firm w branżach finansowej, e-commerce, GOV, hosting, cloud, media+TV, wydawnictw i innych. Współpracujemy też z ciekawymi partnerami w zakresie nowych technologii, między innymi z: agencją interaktywną K2 Internet S.A. i dostawcą chmury Oktawave. Wszystko to w oparciu o autorskie rozwiązania, które sami tworzymy i rozwijamy, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać ciekawe i innowacyjne funkcjonalności, unikalne na rynku monitorowania. Posiadamy infrastrukturę w kilkudziesięciu lokalizacjach na wszystkich kontynentach, skąd prowadzony jest zewnętrzny monitoring działania usług naszych klientów. Nasza infrastruktura to zarówno zasoby fizyczne (Dell) jak i IaaS (Oktawave, OVH, Exea, Beyond). Pracujemy głównie w oparciu o dystrybucję Debian’a.

Osoby które zamierzamy zatrudnić będą zajmowały się:

  • modyfikacją i utrzymaniem modułów/skryptów monitorujących działanie usług
  • analizą przyczyn awarii zgłoszonych przez nasz system monitorowania (Monit24)
  • rozbudową systemu monitorowania o nowe moduły sprawdzające (Perl, Python, selenium)
  • automatyzacją utrzymania infrastruktury i systemów oraz automatyzacją obsługi zagadnień analizy działania i dostępności monitorowanych systemów (skrypty)
  • pisanie testów jednostkowych modułów sprawdzających
  • dokumentowanie wykonanej pracy
  • współpracą bezpośrednio z naszym BOK przy wsparciu obsługi zagadnień od klientów, z wykorzystaniem gitlaba

Na tym stanowisku można rozwijać się w kierunkach: administrator Linux, programista systemowy, administrator sieci, administrator baz danych.

Wymagania

Do pracy na tym stanowisku wymagana jest:

  • mocne umiejętności w pisaniu skryptów = praktyczna znajomość przynajmniej jednego z języków skryptowych: Python, Perl, Bash, Ruby (lub innego skryptowego języka)
  • znajomość wyrażeń regularnych
  • umiejętnośc analizy sesji http z użyciem różnych narzędzi (np. ngrep, firebug, tcpdump, chrome-devtools)
  • praktyczna znajomość i łatwość pracy w środowisku Linux (optymalnie Debian)
  • umiejętność korzystania z systemu zarządzania wersjami oprogramowania: git
  • wykształcenie wyższe związane z IT lub student ostatnich lat kierunków związanych z IT
  • dodatkowym plusem kandydatów będzie znajomość takich rozwiązań jak: selenium, automatyzacja testów, vim :), gitlab.

Stanowisko to wymaga również:

- umiejętności analitycznych i dociekania źródeł problemu

- komunikatywności i podzielności uwagi

- samodzielności i zaangażowania

Jeśli zamierzasz podjąć wyzwanie, złóż swoje CV, spotkajmy się i poznajmy swoje oczekiwania.

Ze swojej strony możemy zaproponować Ci:

- umowę o pracę lub jeśli wolisz w oparciu o działalność gospodarczą lub umowę zlecenie wraz z przywilejami umowy o prace

- pakiet prywatnej opieki zdrowotnej

- telefon / laptop służbowy wg potrzeb

- pracę w ciekawej lokalizacji w centrum Warszawy na Nowym Świecie, 200m od stacji metra Uniwersytet

- wyjazdy integracyjne do największych parków rozrywki w Europie

Gwarantujemy zadowolenie z pracy i satysfakcję z realizowanych projektów, odrobinę humoru i luźną atmosferę pracy.

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą polską zajmującą się badaniem i analizą działania e-usług... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/09/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Wynagrodzenie
4 000PLN - 7 000PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca IT - Kontrola jakości, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Internet / e-commerce