Menedżer ds. Księgowości i Raportowania

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma z branży FMCG, która posiada 20 marek w swoim portfelu. Ze względu na rozwój firmy, szukamy doświadczonego, ukierunkowanego na wyniki i profesjonalnego kandydata na stanowisko Menedżera ds. Księgowości i Raportowania. Osoba będzie odpowiedzialna za dział rachunkowści, księgowości i sprawozdawczości.

Opis stanowiska:

- Monitorowanie rozliczeń podatkowych i sprawozdań według ustawowych terminów
- Udział w procesie zamknięcia miesiąca, kwartału, roku
- Ścisła współpraca z wszystkimi departamentami firmy w celu zapewnienia zgodności działania według wewnętrznych wytycznych oraz ze standardami rachunkowości przedsiębiorstwa
- Monitorowanie i analiza miesięcznych wyników w odniesieniu do założonego budżetu i planów
- Koordynacja i wsparcie działań audytu wewnętrznego i zewnętrznego; wdrożenie oraz zarządzanie kontrolą wewnętrzną w oparciu o procedury JSOX
- Odpowiedzialność za wdrożenia nowych rozwiązań informatycznych (ERP/BI)
- Utrzymywanie relacji oraz współpraca z firmą konsultingową/biurem rachunkowym w celu zapewnienia efektywnej współpracy
- Wsparcie Finance Managerem w celu zapewnienia pełnej zgodności z wszystkich procesów i procedur finansowych w firmie

Kogo szukamy:

- Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość)
- Minimum 5-6 lat doświadczenia w zakresie finansów i księgowości zdobyte w międzynarodowym środowisku
- Prowadzenie rachunkowości zgodnie z obowiązującymi w firmie standardami (UoR / IFRS)
- Praktyczna wiedza z zakresu podatku VAT
- Doświadczenie w pracy z systemem SAP jest warunkiem koniecznym
- Znajomość systemu Hyperion oraz narzędzi BW/BI będzie dodatkowym atutem
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
- Doskonałe umiejętności analityczne oraz dobre umiejętności zarządzania czasem i priorytetami
- Doskonała umiejętność adaptacji do pracy w dynamicznym środowisku

Prezentacja firmy

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/08/2014
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa