Material Planning & Purchasing Manager

SPRING PROFESSIONAL

Warszawa, mazowieckie

Spring Professional to lider profesjonalnych rekrutacji. Specjalizujemy się w procesach związanych z doborem specjalistów, kierowników oraz kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla w obszarach Engineering, Finance, Sales & Marketing, Property & Construction, Supply Chain & Logistics, Lifescience, Legal i IT. Jesteśmy częścią grupy Adecco – wiodącego w świecie dostawcy rozwiązań HR, działającego w ponad 60 krajach i zatrudniającego ponad 31 tysięcy pracowników. Obecność Spring w największych miastach świata zapewnia naszym klientom szeroki zasięg krajowy i międzynarodowy. Działamy w 16 krajach, zatrudniamy ponad 723 konsultantów i stale się rozwijamy.

Miejsce pracy: Warszawa

Naszym Klientem jest  międzynarodowy producent kosmetyków. Poszukujemy Kandydatów do pracy do zakładu produkcyjnego, który jest zlokalizowany na wschód od Warszawy.

Zakres obowiązków:

 Planowanie produkcji:

  • Współpraca z działem produkcji, sprzedaży i obsługi klienta w zakresie wymiany informacji dotyczących wielkości sprzedaży, popytu i produkcji w różnych okresach czasu;
  • Nadzorowanie opracowywania krótkoterminowych i długoterminowych planów produkcji w oparciu o uzyskane informacje;
  • Układanie harmonogramu funkcjonowania zakładu produkcyjnego;
  • Zapewnienie ciągłości produkcji przez monitorowanie poziomu zapasów półproduktów/surowców;
  • Koordynowanie pracy podległego zespołu planistycznego;
  • Wdrażanie usprawnień i nowych rozwiązań w procesach planowania produkcji;

Zarządzanie procesem zakupów:

  • Zapewnienie dostępności materiałów i surowców w celu zapewnienia ciągłości realizacji planów produkcyjnych;
  • Zarządzanie dostawcami – ocena dostawców, poszukiwanie nowych dostawców oraz budowanie odpowiednich relacji z dostawcami;
  • Nadzorowanie zgodności i terminowości realizowanych zamówień przez dostawców;
  • Ocena efektywności działań zakupowych pod kątem terminowości oraz efektywności finansowej;
  • Zarządzanie zespołem zakupowym, efektywne motywowanie, angażowanie i wyznaczanie celów pracownikom,
  • Współpraca z Działem Zakupów w zagranicznej siedzibie firmy.

Wymagania:

  • Minimum 2-letnie doświadczenie w kierowaniu Działem Planowania w firmie produkcyjnej, preferowane z obszaru FMCG;
  • Doświadczenie w nadzorowaniu współpracy z dostawcami;
  • Wykształcenie wyższe techniczne, preferowane inżynieria produkcji lub logistyka;
  • Praktyczna znajomość zagadnień i procedur związanych z organizacją i planowaniem produkcji;
  • Praktyczna znajomość metod i technik produkcji, a także cyklu produkcyjnego i zaopatrzeniowego;
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności liderskie i komunikacyjne;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne;
  • Znajomość systemów MRP.

Nasz  Klient oferuje:

  • Różnorodną oraz pełną wyzwań pracę w zgranym i doświadczonym zespole.
  • Długofalową i stabilną współpracę w oparciu o umowę o pracę w prężnie działającym zakładzie produkcyjnym należącym do międzynarodowej organizacji;
  • Bardzo dobrą organizację pracy w międzynarodowym środowisku;
  • Współpracę z zagranicznymi oddziałami organizacji.