Lider Zespołu Produkcyjnego (fermy reprodukcyjne & fermy odchowu)

Ceres |Selected people in food & agri|

Niemcy, zagranica

Opis stanowiska pracy

Nasz klient z siedzibą w Dieburgu (Niemcy) jest jedną z wiodących firm zajmujących się wylęgiem, chowem i dystrybucją kur niosek. Firma jest częścią nowoczesnego, strategicznego holdingu, pozostającego jednocześnie tradycyjną firmą rodzinną. Założona w 1928 r., grupa ma ugruntowaną pozycję na głównych światowych rynkach zdrowia zwierząt i rolnictwa, a w jej skład wchodzi ponad 150 spółek zależnych oraz ponad 13 000 zatrudnionych pracowników.

Wraz z firmą partnerską, nasz klient ma 3 wylęgarnie w Niemczech, w których wylęgają jaja od ich własnych lub zakontraktowanych stad rodzicielskich i skąd pisklęta jednodniowe są rozprowadzane do własnych lub zakontraktowanych ferm odchowu oraz klientów końcowych (gospodarstw) w sektorze jaj. Aby nadzorować i koordynować działania na fermach reprodukcyjnych i fermach odchowu w Niemczech (i w Polsce), obecnie poszukujemy Lidera Zespołu Produkcyjnego.

Rola

Zarządzanie wszystkimi działaniami produkcyjnymi firmy w zakresie hodowli drobiu.

  • Wspieranie własnych i kontraktowych stad drobiu (na fermach reprodukcyjnych i odchowu), zarządzanie produkcją podstawową.
  • Wspieranie wylęgarni w zakresie działań związanych ze stadami rodzicielskimi.
  • Pozyskiwanie nowych firm partnerskich (fermy reprodukcyjne lub fermy odchowu), śledzenie rozwoju branży i bycie otwartym na nowych potencjalnych hodowców stad rodzicielskich lub fermy odchowu.
  • Zarządzanie działaniami kontraktowymi i zgodnością z umowami, zapewnienie ciągłości produkcji.
  • Utrzymywanie i rozwijanie relacji z dostawcami / partnerami.
  • Zarządzanie i kierowanie działaniami zespołu produkcyjnego (8 specjalistów).
  • Gromadzenie i analiza danych dotyczących wyników biologicznych i ekonomicznych.
  • Ocena, monitorowanie i poprawa jakości na wszystkich poziomach procesu.
  • Zapewnienie ścisłego monitorowania i wsparcia przez zespół produkcyjny na fermach reprodukcyjnych i fermach odchowu.
  • Regularne wizyty w wylęgarniach oraz na fermach reprodukcyjnych i odchowu, udzielanie im profesjonalnego doradztwa.
  • Lider Zespołu Produkcyjnego raportuje i blisko współpracuje z Dyrektorem Zarządzającym.

Profil

Prawdziwy specjalista hodowli kur niosek z doskonałymi umiejętnościami zarządzania ludźmi.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (np. Zootechnika, Rolnictwo lub Weterynaria).
  • Praktyczne doświadczenie w zarządzaniu i opiece nad stadami drobiu.
  • Bezpieczne używanie narzędzi i aplikacji, dbałość o szczegóły w raportowaniu i komunikacji.
  • Dogłębne zainteresowanie wszystkimi aspektami sektora produkcji jaj / hodowli drobiu.
  • Płynna znajomość j. angielskiego i/lub niemieckiego.
  • Gotowość do odbywania częstych podróży służbowych w Niemczech.

Kompetencje

  • Umiejętności analityczne i zarządzania czasem, zdolność do utrzymywania całościowego obrazu w zmiennym środowisku pracy.
  • Nastawienie na pracę w zespole, dobrze rozwinięte umiejętności osobiste i społeczne (automotywacja, uczciwość i otwartość, umiejętność przekonywania i inspirowania innych).
  • Wysokie umiejętności techniczne i zdolność rozwiązywania problemów z nastawieniem na dobrostan zwierząt.
  • Umiejętności zarządzania i przywódcze w kontaktach z pracownikami.

Miejsce pracy

Home office w Niemczech (preferowane okolice Dieburga), częste podróże służbowe w Niemczech.

Oferta

Nasz klient oferuje konkurencyjny pakiet wynagrodzeń i uposażenia (w tym samochód, laptop, telefon komórkowy) oraz szansę na rozwój wraz z firmą w Niemczech. Firma zapewnia doskonałe wsparcie wewnątrz zaangażowanego zespołu oraz dużą autonomię i możliwości dalszego zdobywania wiedzy i kontaktów branżowych. Przedsiębiorcze podejście jest wysoko cenione w firmie zorientowanej na badania i rozwój.

Prezentacja firmy

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
04/07/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria, Praca Rolnictwo, Praca Top management, Praca Kadra zarządzająca, Praca Weterynaria