Lider Zespołu Prawnego w Dziale Capital Markets

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Szukamy ludzi ambitnych, z talentem, osób, które wysoko stawiają sobie poprzeczkę, są nastawione na rozwój. Szukamy pasjonatów i specjalistów w danej dziedzinie prawa, którzy potrafią pracować samodzielnie i doskonale wykorzystują w praktyce posiadaną wiedzę.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest dynamicznie rozwijająca się kancelaria prawna, która poszukuje lidera do Departamentu Prawa Rynku Kapitałowego.

Opis stanowiska

  • obsługa prawna oraz doradztwo prawne m. in. na rzecz domów maklerskich, spółek publicznych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, zagranicznych firm inwestycyjnych oraz instytucji płatniczych,
  • wsparcie klientów we wdrożeniach innowacyjnych produktów i usług finansowych,
  • przeglądy prawne (audyty) działalności klientów (m. in. audyty AML, audyt funkcji depozytariusza)
  • wdrożenia proceduralne i dokumentacyjne (regulacje wewnętrzne i dokumentacja usługowa) przede wszystkim u klientów z branży maklerskiej, towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz instytucji obowiązanych (AML)
  • reprezentacja klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego (postępowania licencyjne, kontrolne i sankcyjne), jak również w prowadzonych przez klientów sporach sądowych.
  • realizacja własnych zamierzeń zawodowych w pracy zespołowej, z uwzględnieniem nadrzędnego interesu klienta i jakości realizowanych przez Kancelarię projektów.

Profil kandydata

  • status adwokata/radcy prawnego
  • doświadczenie w sporządzaniu umów, opinii prawnych oraz pism procesowych,
  • minimum trzyletnie doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej lub podmiocie regulowanym na rynku kapitałowym lub finansowym
  • znajomość przepisów dotyczących obrotu instrumentami finansowymi, funduszy inwestycyjnych oraz spółek publicznych,
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie lub zainteresowanie sprawami z zakresu M&A
  • zdolność analitycznego myślenia i kreatywnego podejścia do projektów,
  • umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji,
  • profesjonalizm w wykonywaniu powierzanych zadań, chęć samodoskonalenia zawodowego,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie z uwzględnieniem terminologii prawniczej (znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem).

Oferujemy

  • praca w prestiżowej, dynamicznie rozwijającej się kancelarii prawnej,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę B2B
  • możliwość rozwoju zawodowego dzięki udziałowi w realizacji ambitnych projektów,
  • możliwość uczestniczenia w szkoleniach i prowadzenia szkoleń
  • atrakcyjne warunki wynagrodzenia.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page