R2R Accountant with German/French/Italian

Devire

Warszawa, mazowieckie

Devire
Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu.
Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Lokalizacja: Warszawa

Jeśli chciałbyś się dalej rozwijać w obszarze Księgi Głównej, znasz dobrze niemiecki, francuski lub włoski, a komunikacja w języku angielskim nie sprawia Ci problemu, aplikuj i dołącz do zespołu!

Dla jednego z naszych Klientów, poszukujemy osób na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • Udział w procesie migracji z lokalnych zespołów finansowych do nowo utworzonego Centrum Usług Wspólnych
  • Przeprowadzenie kompleksowych procesów księgowych, które mogą obejmować: przetwarzanie dokumentów księgowych, sporządzanie sprawozdań finansowych itp.
  • Nadzór nad kompletnymi procesami księgowymi dla osób prawnych (należności, zobowiązania, środki trwałe)
  • Przetwarzanie miesięcznej analizy wariancji wydatków, analizy bilansu i analizy fluktuacji P&L
  • Zapewnienie dokładności i integralności danych w kompleksowym procesie sprawozdawczości finansowej poprzez zapewnienie zgodności z wymogami kontroli wewnętrznej
  • Wspieranie Lidera Zespołu poprzez inicjatywy organizacyjne i administracyjne
  • Odpowiadanie na pytania firmy operacyjnej, wspieranie podmiotów prawnych i centrali w zakresie zadań doraźnych
  • Proces uzgadniania rachunków bilansowych, w tym uzgadnianie transakcji gotówkowych
  • Pomoc w wykonywaniu czynności podatkowych, deklaracji VAT i sprawozdawczości międzybranżowej
  • Zarządzanie i aktualizacja procesów wewnętrznych i instrukcji (np. system kontroli wewnętrznej)
  • Przyczynienie się do inicjatyw na rzecz usprawnienia procesu księgi głównej
  • Identyfikacja i rozwiązywanie wspólnych problemów związanych z procesem krzyżowym (PTP, OTC, RTR)
  • Udzielanie wskazówek i wsparcia innym kolegom z zespołu w kwestiach technicznych, zawodowych i dotyczących klientów na poziomie codziennych obowiązków zespołu
  • Wykonywanie innych zadań związanych z procesami ustanawianymi w SSC

Oczekiwania wobec kandydata:

  • Wykształcenie kierunkowe (Finanse i rachunkowość/Administracja przedsiębiorstw - preferowane)
  • Min. roczne doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku (pełen proces end-to-end w obszarze księgi głównej
  • Dobra znajomość języka angielskiego (min.B2)
  • Biegła znajomość języka niemieckiego, francuskiego lub włoskiego (min.B2+/C1)
  • Umiejętności analityczne oraz interpersonalne
  • Umiejętność, zarówno pracy samodzielnej, jak i w zespole
  • Otwartość na wyjazdy za granicę (tranzycje)
  • Praktyczna znajomość programu Excel
  • Znajomość programu SAP i Navision - mile widziana

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Międzynarodowe środowisko pracy
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Kartę sportową/lunchową
  • Nieformalny dresscode
  • Dogodną lokalizację (obok centrum Złote Tarasy)
Devire Devire Devire Devire