Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.

Księgowa / Księgowy

Rybnik

Tenneco jest globalnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, pionierem w zakresie rozwiązań dotyczących systemów oczyszczania spalin oraz bardziej komfortowego, cichego i bezpiecznego transportu. Jesteśmy firmą, która przoduje na świecie jako projektant, producent oraz dystrybutor wyrobów i rozwiązań technologicznych z obszarów Ride Performance i Clean Air. Są one dedykowane dla różnych potrzeb: zarówno rynku pierwszego montażu (OE): samochodów osobowych i ciężarowych, jak i rynku wtórnego (Aftermarket).

Pracownicy z 92 zakładów produkcyjnych i 15 centrów inżynieryjnych rozproszonych na całym świecie obsługuje naszych klientów dostarczając zaawansowane technologie, uznane jakościowo produkty o rozpoznawalnych markach za pomocą wyróżniających się zdolności produkcyjnych.

Centrala firmy zlokalizowana jest w Lake Forest w stanie Illinois (USA), a 32 tysiące naszych pracowników są dowodem na przywiązanie firmy do takich wartości jak sukces naszego klienta, zaangażowanie pracowników oraz zrównoważony rozwój.

Zakres obowiązków:

  • Księgowanie faktur od dostawców krajowych i zagranicznych związanych z zakupem środków trwałych
  • Księgowania związane z rozliczaniem inwestycji, tworzeniem składników majątku trwałego oraz naliczaniem amortyzacji.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowana finanse i rachunkowość, ekonomia);
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku min. 1 rok;
  • Wiedza z zakresu rachunkowości i przepisów podatkowych.
  • Podstawowa znajomość zagadnień związanych z majątkiem trwałym;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość MS Office, w szczególności Excel.

Oferujemy:

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia (bogaty pakiet socjalny: OK system, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe i inne)
  • Pracę w międzynarodowym zespole
  • Pracę na okres zastępstwa (ok. 18 miesięcy) z możliwością przedłużeniu umowy po tym okresie
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia, kursy językowe, dofinansowanie do studiów