Księgowa / Księgowy

GP People Sp. z o.o.

Poznań, wielkopolskie

GP People jako Agencja Zatrudnienia (certyfikat w KRAZ nr 9274) od 2002 roku z powodzeniem wspiera małe i duże przedsiębiorstwa w optymalizacji procesów zarządzania personelem. Naszym doświadczeniem chętnie dzielimy się również z pracownikami, wspierając ich na każdym etapie drogi zawodowej. Liczne nagrody, których jesteśmy dumnymi posiadaczami, świadczą o naszym profesjonalizmie i pasji, z jaką oddajemy się pracy w HR.
Aktualnie dla naszego klienta poszukujemy zaangażowanej i zmotywowanej osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Poznań

Opis stanowiska:

  • bieżąca weryfikacja dokumentów księgowych pod kątem rachunkowym i formalno-merytorycznym
  • księgowość i dekretowanie dokumentów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • księgowanie wyciągów bankowych
  • uzgadnianie ewidencji z kontami księgi głównej
  • uzgadnianie ewidencji księgowej z programem magazynowym
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami
  • rozliczanie i księgowanie transakcji WDT, WNT, export, import
  • samodzielne przygotowanie danych do deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz instytucji zewnętrznych
  • wycena bilansowa rozrachunków w walucie obcej oraz rozliczanie transakcji walutowych
  • rozliczanie delegacji
  • samodzielne przygotowanie deklaracji VAT

Oczekujemy:

  • minimum 3 lata doświadczenie na stanowisku księgowej
  • wykształcenie o profilu ekonomicznym
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i VAT oraz ustawy o rachunkowości
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • umiejętność pracy w zespole
  • samodzielne i analityczne myślenie
  • mile widziana znajomość obsługi programu Comarch CDN XL

Nasz Klient oferuje:

  • umowę o pracę
  • zatrudnienie bezpośrednio u Klienta
  • miłą atmosferę pracy
  • stabilność zatrudnienia i możliwość rozwoju