Opis stanowiska pracy

ZAKRES OBOWIĄZKÓW
  • Koordynacja pracy zespołu należności w zakresie:
    - fakturowania, oceny spływu należności, rozliczania płatności klientów, wyjaśniania niezgodności,procesu faktoringu,
    - monitorowania procesu samofakturowania klientów,
    - zgodności procesów w obszarze należności z wymogami przepisów podatkowych oraz właściwymi standardami rachunkowości,
    -współpracy z pracownikami innych działów w celu zapewnienia poprawności rozpoznania przychodu,
    - współpracy z przedstawicielami działów sprzedaży Nexteer w celu zapewnienia poprawności stosowanych cen sprzedaży oraz windykacji należności,
    - przygotowania prognoz płatności klientów.
  • Nadzór nad poprawnością i efektywnością procesu "customer tool rebill".
  • Koordynacja prac zespołu należności związanych z zamknięciem miesiąca, kwartału i roku dla celów raportowania grupowego zgodnie z planem zamknięcia.
  • Miesięczne uzgodnienie kont bilansowych obszaru należności, kontrola i analiza kont klientów.
  • Przygotowanie danych na potrzeby audytu oraz współpraca z audytorami (audyt sprawozdania finansowego, kontroli wewnętrznej).
  • Przygotowanie procedur, opisów procesów zgodnie wymogami kontroli wewnętrznej oraz przeprowadzanie i dokumentowanie wybranych kontroli wewnętrznych
    w ramach należności.
  • Bieżące przygotowywanie potrzebnych raportów i analiz.
  • Wdrażanie nowych pracowników, kontrola efektywności i motywowanie członków zespołu.

WYMAGANIA
  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne.
  • Doświadczenie w Dziale Należności - minimum 2 lata.
  • Dobra znajomość zagadnień polskiego prawa podatkowego, rachunkowego oraz międzynarodowych standardów rachunkowości.
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie.
  • Zdolności analityczne i interpersonalne.
  • Umiejętność zarządzania zespołem.

OFERUJEMY
  • Pracę w międzynarodowym środowisku w firmie posiadającej stabilną pozycję na rynku.
  • Przyjazną i koleżeńską atmosferę w pracy.
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się branży Automotive.
  • Liczne szkolenia, zajęcia językowe.
  • Dofinansowanie do posiłków.
  • Dodatkowa opieka medyczna.
  • Bogaty pakiet socjalny ("wczasy pod gruszą", karty podarunkowe na święta, Multisport i wiele innych benefitów).
  • Atrakcyjny system wyróżnień pracowników.
  • Imprezy integracyjne.
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony.

Prezentacja firmy

Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automoti... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
05/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse