Koordynator/ka Uniwersytetu Dzieci we Wrocławiu

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska pracy

Koordynator/ka - Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu

Uniwersytet Dzieci to organizacja non profit. Od 2007 r. prowadzimy nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości. Zapraszamy naukowców, artystów, przedsiębiorców do dzielenia się wiedzą z dziećmi. W aktywny, badawczy sposób nasi studenci poznają naukę i otaczający świat.

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku Koordynatora będzie należała koordynacja zajęć naukowych dla kierunku Inspiracje na Uniwersytecie Dzieci:
- tworzenie wraz z naukowcami scenariuszy warsztatów naukowych dla dzieci w wieku 8-9 lat,
- współtworzenie z prowadzącymi scenariuszy zajęć zgodnych z założeniami metodyki Uniwersytetu Dzieci (metoda pytań i doświadczeń http://www.uniwersytetdzieci.pl/texts/view/118): interaktywnych wykładów i warsztatów,
- organizacja zajęć we współpracy z uczelniami wyższymi i innymi instytucjami,
- bieżąca ocena realizacji zajęć zgodnie z wymogami Uniwersytetu Dzieci,
- współpraca z naukowcami i przedstawicielami uczelni wyższych we Wrocławiu,
- koordynacja pracy praktykantów uczestniczących w zajęciach.

Praca 5 dni w tygodniu (3/4 etatu), w trakcie trwania roku akademickiego od wtorku do soboty. Oferujemy umowę zlecenie na zastępstwo (grudzień 2014 – luty 2016).

Wymagania:
- min. wykształcenie wyższe I stopnia (lic., inż.), lub student/studentka 4 lub 5 roku jednolitych studiów magisterskich,
- umiejętność tworzenia scenariuszy zajęć edukacyjnych,
- pomysłowość,
- podstawowa znajomość środowiska akademickiego,
- umiejętność redakcji tekstów, formułowania treści w zrozumiały sposób,
- rzetelność, dbałość o szczegóły,
- duży poziom samodzielności i zaangażowania w realizacji powierzonych zadań,
- elastyczność,
- umiejętność kompetentnego reprezentowania Uniwersytetu Dzieci,
- umiejętności komunikacyjne: łatwość w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu współpracy, umiejętność pracy w grupie,
- znajomość obsługi urządzeń biurowych, komputera i pakietu MS Office, Internetu.

Dodatkowym atutem będzie:
- wykształcenie z zakresu nauk ścisłych,
- doświadczenie w pracy nad projektami edukacyjnymi,
- doświadczenie we współpracy z uczelniami wyższymi.

Oferujemy:
- udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym,
- ciekawą i odpowiedzialną pracę na podstawie umowy zlecenia,
- możliwość zdobycia cennego doświadczenia,
- rozwijanie kompetencji interpersonalnych,
- pracę w młodym i dynamicznym zespole,
- poszerzanie horyzontów poznawczych.

Tryb rekrutacji:
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego do dnia: 30.11.2014 r.

Z góry dziękujemy za przesłane dokumenty, jednocześnie informując, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami. Wybrane osoby zostaną poproszone o przygotowanie zadania rekrutacyjnego.

Prosimy o dołączenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. tel:29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz.U.2002, Nr 101 poz.926.)”

Prezentacja firmy

Uniwersytet Dzieci to organizacja non profit. Od 2007 r. prowadzimy nowo... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
19/11/2014
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia