Konsultant ds. Ochrony Środowiska

ATMOTERM S.A.

45-031 Opole , opolskie

Opis stanowiska pracy

Myślisz o pracy dla wiodącej firmy w branży ochrony środowiska? Dołącz do zespołu ATMOTERM® S.A.

Miejsce pracy: Opole

Oferujemy:

- Ciekawą, pełną wyzwań pracę
- Stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie będącej liderem w zakresie konsultingu oraz IT w branży ochrony środowiska
- Możliwość rozwijania kompetencji w zespole specjalistów z różnych dziedzin ochrony środowiska

Główne zadania:

- Analiza potrzeb, tworzenie rozwiązań, bieżąca współpraca z Klientem, uczestniczenie w procesach sprzedażowych
- Udział w przygotowywaniu opracowań i dokumentacji z zakresu ochrony środowiska, w tym głównie
w zakresie zarządzania energią w mieście (bilanse emisji gazów cieplarnianych)
- Uczestniczenie w procesach uzgadniania dokumentacji (np. uczestniczenie w konsultacjach społecznych)
- Doradztwo dla Klienta w zakresie pozyskiwania środków z funduszy ochrony środowiska
- Planowanie akcji edukacyjnych w zakresie zarządzania energią w mieście (m.in. szkolenia na temat problematyki związanej z tworzeniem planów gospodarki niskoemisyjnej, audytów energetycznych i certyfikacji budynków)

Wymagania

Szukamy osób:

- Z wykształceniem wyższym w dziedzinie ochrony środowiska lub kierunku pokrewnym
- Z doświadczeniem w pracy na stanowisku konsultanta lub specjalisty ds. ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dot. wykorzystania odnawialnych źródeł energii i zrządzania energią w gminie
- Lubiących pracę z Klientem, posiadających łatwość nawiązywania kontaktów oraz budowania relacji
- Wykazujących się umiejętnością logicznej analizy danych, samodzielnych w poszukiwaniu rozwiązań, zorientowanych na podnoszenie kompetencji
- Potrafiących współpracować w zespole
- Posiadających bardzo dobrą znajomość MS Office (Word, Excel, PowerPoint) oraz czynne prawo jazdy kat. B

Dodatkowymi atutami będą:
- Doświadczenie w przeprowadzaniu audytów energetycznych, certyfikacji budynków oraz szkoleń z tego zakresu
- Doświadczenie w pozyskiwaniu środków z funduszy ochrony środowiska dla samorządów i gmin
- Znajomość technologii GIS oraz umiejętność posługiwania się systemami informacji przestrzennej

Prezentacja firmy

ATMOTERM® S.A. w Opolu działa na rynku polskim i europejskim od p... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/07/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria