Kierownik Księgowości i Finansów / Główny Księgowy/a

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna pełne prowadzenie spraw księgowo -finansowych spółki, sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowanie deklaracji podatkowych i zarządzanie zespołem - dwie osoby wspierające zadania księgowe.
Najważniejszym aspektem pracy tej osoby będzie bezpośrednia praca z Zarządem i zbudowanie kontrolingu finansowego spółki: proces budżetowania, raportowania, przygotowaniem rekomendacji biznesowych - analizy, raporty, dane odnośnie marżowości, kosztów oraz trendów i kierunku rozwoju spółki. Dodatkowo szczególne zwrócenie uwagi na zakres optymalizacji kosztowej i podatkowej,

Jest to idealne stanowisko dla osoby z minimum 5 letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku samodzielnej / głównej księgowej (pełne, samodzielne, prowadzenie ksiąg rachunkowy), która chciałaby zrobić kolejny krok w swojej karierze i posiada mocne zacięcie analityczne i chce wspierać strategiczne decyzje spółki. Warunkiem koniecznym jest minimum dobra znajomość języka angielskiego.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, stabilnej i rozwijającej się spółki z branży handlowej, poszukujemy osoby na stanowisko Kierownika Księgowości i Finansów / Głównego Księgowego/ej siedziby mieszczącej się w południowej części Warszawy: Wawer, Józefów.

Opis stanowiska

* Samodzielne kierowanie wszystkimi procesami występującymi w księgowości,
* Tworzenie polityki rachunkowości i zgodne jej odzwierciedlenie w księgach rachunkowych,
* Przygotowanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych VAT, CIT,
* Przygotowanie raportów dla instytucji zewnętrznych: GUS, NBP, INTRASTAT,
* Sporządzanie miesięcznych oraz kwartalnych raportów dla różnych obszarów,
* Odpowiedzialność za przygotowanie procesu budżetowego (strona kosztowa i przychodowa),
* Analiza kosztów i odchyleń oraz planowanie płynności finansowej,
* Przygotowanie plików i raportów w zakresie planów finansowych i ich wykonania,
* Przedstawianie celów, zaleceń dla innych kierowników działów,
* Analiza najważniejszych wskaźników finansowych Spółki będących fundamentem decyzyjnym dla Zarząd,
* Stały dalszy rozwój systemu raportów oraz rachunkowości,
* Współpraca z instytucjami zewnętrznymi w tym z Biegłym Rewidentem i biurem rachunkowym,
* Kierowanie i rozwój zespołu,

Profil kandydata

* Wykształcenie kierunkowe - ekonomia, finanse, rachunkowość bądź pokrewne,
* Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku: samodzielna księgowa, główna księgowa, kierownik księgowości,
* Doświadczenie w branży handlowej będzie bardzo dużym atutem,
* Bardzo dobrej znajomości ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych, umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych i rozliczeń podatkowych, praktyczna znajomość rozwiązań kontrolingowych,
* Bardzo dobrej znajomości programu Excel oraz programów finansowych,
* Umiejętności analityczne i logicznego myślenia,
* Umiejętność formułowania wniosków i podpowiedzi płynących z danych i liczb,
* Umiejętność kierowania zasobami ludzkimi oraz działania ukierunkowane na sukces,
* Wysoki stopień niezawodności oraz sumienne podchodzenie do swoich obowiązków,
* Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym,
* Chęć udziału w dalszych etapach rozwoju Spółki,

Oferujemy

Nasz Klient oferuje: stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji, możliwość rozwoju zawodowego i wpływu na decyzje biznesowe spółki, możliwość budowania procesów oraz narzędzi kontrolingowych, rynkowe wynagrodzenie z możliwością współpracy na umowę zasadach umowy o pracę lub kontraktu B2B.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page