Kierownik Działu Windykacji

Devire

Gliwice, śląskie

Devire
Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu.
Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Lokalizacja: Gliwice

Naszym klientem jest dynamicznie rozwijąjąca się firma z branży usługowej. W związku z dalszym rozwojem spółki poszukujemy osoby na stanowisko Kierownik Działu Windykacji i Zarządzania Płynnością.

Zadania:

  • Zarządzanie podległym bezpośrednio i pośrednio (struktura matrycowa) zespołem poprzez ustalanie celów i zadań, motywowanie, kontrolowanie statusu oraz terminowości realizacji zadań, dbałość o szkolenia i rozwój;
  • Zapewnienie prawidłowości i terminowości procesu windykacji, w celu minimalizacji poziomu należności przeterminowanych i strat związanych z należnościami nieściągalnymi;
  • Stały kontakt z klientami Grupy;
  • Opracowywanie strategii poprawiających przepływy pieniężne i redukujących salda należności;
  • Nadzór nad procesem wszczynania i prowadzenia postępowań windykacyjnych
    oraz egzekucyjnych;
  • Nadzór nad ubezpieczeniami w Grupie;
  • Zarządzanie KPI poprzez regularne nadzorowanie wyników, oraz wprowadzanie działań korygujących w sytuacjach zagrożenia realizacji wskaźników;
  • Współpraca z poszczególnymi działami firmy poprzez raportowanie wyników i proaktywne reagowanie na problemy windykacyjne;
  • Uczestnictwo w raportowaniu do instytucji finansowych;
  • Przygotowanie założeń, tworzenie i weryfikowanie modeli finansowych na potrzeby zarządzania płynnością i planowania.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, zarządzanie finansami, prawo
  • Minimum 10 letnie doświadczenie w pracy w obszarze windykacji i zarządzania płynnością,
    w tym doświadczenie w realizacji zadań w środowisku międzynarodowym
  • Praktyczna wiedza i znajomość prawa z zakresu rachunkowości, faktoringu, dochodzenia należności, postępowań egzekucyjnych, prawa bankowego i ubezpieczeń
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Biegła znajomość MS Excel
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków
  • Znajomość procesu planowania
  • Sumienność, poczucie odpowiedzialności, skrupulatność i nastawienie na osiąganie celów
  • Otwartość na nowe zadania i odpowiedzialność w ich realizacji.

Nasz klient oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Umowę o pracę lub umowę B2B
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się Grupie Kapitałowej o zasięgu międzynarodowym
    i ustabilizowanej pozycji na rynku
  • Możliwość doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy
  • Pracę w młodym zespole nastawionym na rozwój
  • Atrakcyjne świadczenia z zakresu opieki zdrowotnej oraz pozapłacowego systemu benefitów dla wszystkich pracowników firmy.
Devire Devire Devire Devire