Kierownik Działu Rachunkowości Transakcyjnej

Michael Page

Postęp k/Myszkowa, śląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, dużej organizacji z branży FMCG poszukuję osób na stanowisko:

Informacje o kliencie

Klientem jest lider na polskim rynku w segmencie wód butelkowanych i napojów. Miejsce pracy to Postęp K/Myszkowa.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie obszarem i stały nadzór nad strukturą Działu Księgowości Transakcyjnej dla Grupy Kapitałowej (4 lokalizacje w Polsce)
  • Komunikacja i współpraca z innymi działami w Grupie w celu modyfikacji procesów w Grupie
  • Zarządzanie podległym zespołem
  • Udział w projektach rozwojowych w obszarze księgowości i finansów, inicjatywa w zakresie usprawniania procesów w Grupie mających wpływ na efektywność rachunkowości transakcyjnej
  • Wdrażanie nowych standardów księgowości, tworzenie procedur operacyjnych
  • Inicjatywa w tworzeniu procedur kontroli wewnętrznych
  • Nadzór nad procesem księgowania, rozliczeń płatności, fakturowania, rozliczeń wewnątrzgrupowych
  • Kontrola poprawności naliczenia podatków oraz przygotowywanie deklaracji podatkowych dla wybranych podmiotów z Grupy
  • Przygotowywanie i weryfikacja sprawozdań finansowych dla wybranych podmiotów z Grupy
  • Współpraca z zewnętrznymi organami podatkowymi i kontrolnym
  • Uczestnictwo w procesie budżetowym

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów
  • 5 lat doświadczenia w zarządzaniu działem księgowości, doświadczenie w zarządzaniu
    i koordynowaniu pracy zespołu
  • Doświadczenie w pracy w Centrum Usług Wspólnych i znajomość organizacji procesów w ramach CUW - będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość standardów rachunkowości oraz przepisów podatkowych
  • Znajomość oprogramowania księgowo - finansowego, w tym znajomość specyfiki pracy
    na systemach klasy ERP (SAP)
  • Bardzo dobra znajomość MS Office
  • Umiejętności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • Mile widziana umiejętność zarządzania zespołem w strukturze wielooddziałowej
  • Doskonała umiejętność organizacji pracy własnej
  • Umiejętność projektowania i optymalizacji przebiegu procesów księgowych
  • Znajomość języka angielskiego - będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie z perspektywą rozwoju zawodowego
  • Realny udział w rozwoju biznesu
  • Możliwość udziału w szkoleniach i kursach
  • Pełne wsparcie całego zespołu dla Twojej pracy
  • Pracę w firmie promującej kulturę organizacyjną nastawioną na ludzi, ich rozwój i współpracę
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Postęp k/Myszkowa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page