Kierownik działu finansowego (m/f)

Michael Page

Śląsk, śląskie

Michael Page Michael Page

Interesująca rola w silnie rozwijającej się grupie kapitałowej, cieszącej się bardzo dobra reputacją na rynku polskim jak i zagranicznym.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, grupy kapitałowej bardzo liczącej się na rynku polskim jak i zagranicznym, specjalizującej się w dostarczaniu kompleksowych usług logistycznych, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Kierownik działu finansowego. Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio raportować i wspierać Dyrektora Finansowego przy kontrolowaniu i nadzorowaniu procesów finansowych.

Opis stanowiska

  • budowa, rozwój i zarządzanie działem finansów (finanse)
  • odpowiedzialność za politykę finansową w spółce
  • tworzenie krótko i długoterminowych strategii finansowych
  • przygotowywanie raportów i analiz dla zarządu
  • współpraca z audytorami
  • opracowanie struktury finansowania inwestycji
  • udział w przygotowaniu budżetu
  • odpowiedzialność za analizę i kontrole kosztów oraz ich optymalizację
  • Projektowanie, wdrażanie i nadzór nad procedurami z zakresu obrotu gotówką i operacji bezgotówkowych.
  • wspomaganie zarządu w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw finansowych
  • ocena ryzyka finansowego i handlowego
  • ocena rentowności obszarów działania spółki, implementacja zmian w obszarze finansów
  • umiejętność łączenia danych finansowych z przełożeniem ich na biznes
  • sporządzanie analiz biznesowych, planowanie, prognozowanie
  • identyfikowanie możliwości rozwoju przedsiębiorstwa w ujęciu finansowym
  • utrzymywanie kontaktów z instytucjami finansowymi
  • nadzór nad należnościami i płatnościami w firmie
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami finansowymi

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe, kierunki: finanse i rachunkowość i pokrewne
  • kilkuletnie doświadczenie w pracy w dziale finansowym (na stanowisku kierowniczym)
  • praktyczna znajomość systemów finansowych
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia
  • umiejętności długofalowego planowania oraz przewidywania konsekwencji podjętych decyzji
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • umiejętność zarządzania zespołem
  • bardzo dobra znajomość j.angielskiego

Oferujemy

Wynagrodzenie podstawowe + bonus

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Śląsk
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page