Kierownik Działu celnego (m/f)

Michael Page

Opole, opolskie

Michael Page Michael Page

Interesująca rola w prężnie rozwijającej się grupie kapitałowej, pełniącej kluczową role w czołówce firm z tego sektora.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna, będąca liderem w swojej branży. W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy doświadczonego i ambitnego kandydata na stanowisko Kierownik Działu celnego. Wybrana osoba będzie raportować do Dyrektora Finansowego zakładu i Dyrektora Działu Logistyki.

Opis stanowiska

  • Obsługa zgłoszeń celnych (import, eksport, tranzyt, procedury specjalne, procedura uproszczona)
  • Opracowywanie i przygotowywanie dokumentów celno-podatkowych
  • Zapewnianie zgodności dokumentów i deklaracji z przepisami celnymi i podatkowymi
  • Archiwizacja prowadzonej dokumentacji
  • Ścisła współpraca z działami finansów, spedycji i podatków
  • Ścisła współpraca z Urzędami/Oddziałami Celnymi w całej Polsce
  • Współpraca przy pozyskiwaniu klientów, doradztwo w zakresie formalności celnych i podatkowych

Profil kandydata

  • Doświadczenie na stanowisku Kierownika Działu Celnego bądź podobnym stanowisku - min. 2 lata
  • Bardzo dobra znajomość celnych przepisów prawnych stosowanych w UE i w Polsce oraz przepisów w dziedzinie VAT
  • Dobra praktyczna znajomość programu Excel
  • Dobra znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętność wypełniania Karnetów TIR oraz deklaracji statycznych INTRASTAT
  • Znajomość programu do obsługi zgłoszeń celnych HUZAR Software będzie dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra znajomość obsługi programów Office
  • Bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność, komunikatywność

Oferujemy

  • Korzystne warunki zatrudnienia, świadczenia socjalne
  • Ciekawą pracę w dynamicznym zespole międzynarodowej korporacji
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę oraz atrakcyjny system wynagradzania
  • Szeroki pakiet świadczeń socjalnych (opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe)
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Opole
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page