Kierownik ds. finansów

Enelion Sp. z o.o.

80-123 Gdańsk, pomorskie

Opis stanowiska pracy

- budowa, rozwój i zarządzanie działem finansów (finanse, księgowość),
- odpowiedzialność za politykę finansową,
- tworzenie krótko i długoterminowych strategii finansowych,
- przygotowywanie raportów i analiz dla zarządu,
- współpraca z audytorami,
- współpraca z firmami rozliczającymi projekty unijne,
- opracowanie struktury finansowania inwestycji,
- nadzór nad przygotowaniem budżetu,
- odpowiedzialność za analizę i kontrolę kosztów oraz ich optymalizację,
- nadzór nad procedurami finansowymi pod względem ich zgodności z prawem i regulacjami podatkowymi,
- wspomaganie zarządu w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw finansowych,
- ocena ryzyka finansowego i handlowego,
- ocena rentowności obszarów działania spółki, implementacja zmian w obszarze finansów
- kontrola biznesowa finansowa i wewnętrzny controlling,
- sporządzanie analiz biznesowych, planowanie, prognozowanie,
- identyfikowanie możliwości rozwoju przedsiębiorstwa,
- utrzymywanie kontaktów z instytucjami finansowymi.

Wymagania

- kilkuletnie doświadczenie w pracy w dziale finansowo-księgowym (na stanowisku kierowniczym),
- mile widziane uprawnienia samodzielnego księgowego,
- dobra znajomość zagadnień podatkowych,
- znajomość jęz. angielskiego i/lub innego jęz. obcego,
- praktyczna znajomość systemów finansowych,
- wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia,
- umiejętności długofalowego planowania oraz przewidywania konsekwencji podjętych decyzji,
- wysokie kompetencje komunikacyjne i kierownicze,
- dobra znajomość pakietu MS Office,
- umiejętność zarządzania zespołem.

Prezentacja firmy

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/06/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
7 000PLN - 10 000PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
do ustalenia na spotkaniu rekrutacyjnym
Branża / kategoria:
Praca Elektronika / Telekomunikacja, Praca Finanse, Praca Motoryzacja / Automotive