Opis stanowiska pracy

Oprandi Polska is the local branch of oprandi & partner, Swiss personnel consulting group, established in 1988.

Our Client is a teleshopping network company offering distance selling and e-commerce services in Poland.

Currently, for our Client we are looking for candidates for the position of:

Key Account Manager Retail

Place of work: Pomorskie Voivodeship

Main Responsibilities:

  • Developing the retail business, i.e. acquisition and managing of (new) retail partners, incl. close communication with the partners
  • Defining assortment strategy for each retail partner
  • Being responsible for daily business
  • Being responsible for retail budget, incl. planning, analyzing and forecasting
  • Defining and implementing new retail formats
  • Managing small internal team and external merchandizing service

Your Profile:

  • Having university degree
  • Minimum 3 years of relevant experience in business development / B2B sales
  • Strong analytical skills and a high sense for numbers
  • Knowing the Polish retail market

Personal requirements:

  • Very good communication skills
  • Team player with leadership skills
  • Pronounced self-motivated and committed
  • Ambitious and stress resistant

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie życiorysu w języku angielskim w formacie Word do Oprandi Polska za pomocą przycisku na dole ogłoszenia.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Zapewniamy dyskrecję.
Numer w Rejestrze Agencji Zatrudnienia: 5551

Prezentacja firmy

Oprandi Polska jest lokalnym oddziałem międzynarodowej grupy dora... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/09/2014
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż - Account Management, Praca Sprzedaż / Handel / Praca w sklepie, Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi, Praca Call Center / Telemarketing, Praca Inne