Junior Logistics Operator (Paid internship)

ERS|Defines positive change

31-271 Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Recruitment agency - ERS is looking for Junior Logistics operator to join Cracow’s team of international minor metals trading company.

We offer:

• Paid internship
• Extensive training
• Challenging tasks to encounter every day
• Opportunities for raising professional qualifications

Wymagania

Requirements:

• Basic knowledge about trading principles, practices and methods
• Basic knowledge on risks (pricing, cargoes)
• Knowledge on Incoterms 2010
• Excellent geographical knowledge
• Excellent communication and numeracy skills
• An analytic mind
• Computer skills, familiar with Microsoft Office, Outlook, Windows
• Fluency in business English (verbal and writing)
• Knowledge of other languages an asset

Prezentacja firmy

ERS| Defines positive change, agencja doradztwa personalnego nale... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/12/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Premie, dodatki:
tak
Branża / kategoria:
Praca Praktyki / Staż