Java, Spring developer

Gear Soft

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

- Programming web application and services using Java and other tools; mainly backend coding
- Works end-to-end with access control solutions projects, takes part in full development life cycle from designing (discussions and planning) to implementation - Caring for the quality of the code which will be created - "clean coding"

Wymagania

- Solid hands-on experience with Java programming (SE, EE)
- Working experience with Spring, Java 7/8, PostgreSQL, GIT, JUnit
- Familiar with Tomcat, TDD, Continuous integration, Collective code ownership
- Excellent problem-solving and analytical skills, understanding of agile methodology

Nice to have:
- Familiar with AngularJS, HTML5, CSS3

Prezentacja firmy

Gear Soft firma istniejąca od 2011r. Zapraszamy do współpracy.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/11/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy