Opis stanowiska pracy

                                                      SL Poland Sp. z o.o.

                                         Poszukuje kandydatów na stanowisko:

                                                  IT Specialist

Essential responsibilities on the IT Specialist position:

  • Maintenance of all devices inside the server room
  • Maintenance of LAN, WLAN, WI-FI
  • Ensure availability of IT systems for users and support them it needed
  • Ensure the proper management of safety in IT systems
  • Implement preventive actions for all IT tools and installation
  • Develop existing systems and application, including EDI connections, or HIT application

You are the interesting candidate if you have:

  • Engineering degree in IT – preferred, but we are open for other profiles
  • Minimum 2 years of previous experiences as IT specialist
  • Knowledge in area of Windows, Linux, autonomy of computer
  • Ability to programming with using Java, C#, C++, SQL, HTML
  • Oracle data base
  • English – communicative

Your strong point could be additionally:

  • Using graphic program ex. Corel, Gimp, Visual studio 2010/2012/2016
  • EDI protocol knowledge

We offer for our candidates:

  • Opportunity to work in the developing organization, constantly building up the organizational structures and open to conscientious employees as well as for ambitious people, ready to develop themselves, acquiring new skills and long-term cooperation for their professional development
  • Work in the international automotive company
  • Opportunity of development
  • Interesting work conditions

Zachęcamy wszystkich kandydatów, aby przesyłali swoje aplikacje poprzez przycisk APLIKUJ

Proszę zrozumieć, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami

Osoby przesyłające do nas swoje aplikacje uprzejmie prosimy o dołączenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, a administratorem danych będzie SL Poland sp. z o.o., (zgodnie z ustawą z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz.883). Jestem świadomy że w każdej chwili mogę wystąpić o zmianę lub usunięcie moich danych osobowych do administratora.”

Prezentacja firmy

SL Poland Sp. z o.o. została założona in 2012 jako pierwszy zakład produ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/03/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Bazy danych, Praca Inżynieria, Praca IT - ERP, Praca IT - Programowanie / Analizy