Inżynier ds. Czasów i Metod

Arche Consulting

Częstochowa (okolice), śląskie

Opis stanowiska pracy

  • kodowanie wyrobów w systemie SAP oraz bieżąca współpraca z innymi działami w zakresie utrzymania prawidłowych danych w systemie,
  • obliczanie i kontrola zużycia surowcowo- materiałowego (opracowywanie BOM-ów) oraz sprawdzanie poprawności i zgodności wyliczeń ze stanem faktycznym,
  • wyznaczanie i kontrolowanie pracochłonności na stanowiskach pracy (opracowywanie ROUTING-ów) oraz normowanie czasów pracy,
  • obliczanie zdolności produkcyjnych oraz weryfikacja poprawności i zgodności wyliczeń ze stanem faktycznym,
  • opracowanie organizacji pracy na stanowiskach roboczych,
  • obliczanie niezbędnej obsady i zatrudnienia oraz potrzeb inwestycyjnych wynikających z planu produkcji oraz stopnia wykorzystania zdolności parku maszynowego,
  • szkolenie pracowników w zakresie wdrożonej organizacji pracy i ustalonych zasad pracy respektując dotrzymywanie parametrów procesów i produktów, prawidłową obsługę maszyn, urządzeń i instalacji, przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy itp.,
  • współpraca z innymi działami w zakresie poprawy zużycia surowcowo- materiałowego, optymalizacji organizacji produkcji i wykorzystania parku maszynowego, zmniejszenia poziomu braków i odpadów, ograniczenia kosztów,
  • informowanie przełożonych o występujących niezgodnościach i zagrożeniach w prawidłowym funkcjonowaniu produkcji oraz podejmowanie działań w celu ich usunięcia.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne – mile widziane Zarządzanie produkcją lub Budowa maszyn,
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • bardzo dobra znajomość systemu SAP,
  • znajomość: SMED, Lean Office, 5S,
  • dobra znajomość j. angielskiego,
  • zdolności analityczne,
  • umiejętność wyciągania wniosków.

Prezentacja firmy

W Arche Consult... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/01/2015
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria